Předchozí měsícÚnor 2019Následující měsíc
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Fotogalerie

2019

10.2.2019

Akce zdravý úsměv

Ve středu 6. 2. 2019 nás v MŠ opět navštívily studentky dentální hygieny s projektem "Zdravý úsměv".   Studentky dětem ukázaly vhodné pomůcky. Nacvičili jsme správnou techniku čištění zoubků se zubním kartáčkem, seznámili jsme se s mezizubními pomůckami a stavbou zubu, i jaké máme druhy zubů.

Už teď se těšíme se na další návštěvu:)

 

10.2.2019

Berušky - poděkování

Milí rodiče,

vaše děti učinily za uplynulý půl rok velké pokroky. Děti se zlepšují v samostatnosti při oblékání, při hygieně a také při stolování – zvládnou si dojít pro jídlo a uklidit po sobě nádobí. Většina vašich dětí umí použít slovíčko PROSÍM A DĚKUJI.

JSOU TO VELKÉ ŠIKULKY!!!

Jen to uklízení hraček….:) to nám stále moc nejde.

Děkujeme, že společně s námi vedete své děti k samostatnosti a soběstačnosti – připravujete je tak na reálný život. Vaše paní učitelky.

21.1.2019

Divadéko v MŠ

K dětem patří pohádky. Nejinak tomu je i v naší mateřské školce, protože ve středu k nám zavítalo Petrpaslíkovo divadlo s loutkovou pohádkou "Když šla vrána do světa". 

21.1.2019

Vítání občánků

I v letošním roce děti z naší MŠ -  ze třídy Včeliček přivítaly nové občánky města Nymburk, za což jim velmi děkujeme. Svými recitačními výkony zpříjemnily rodičům slavnostní uvítání jejich dětí do života.

Anežka Vokřálová, Evička Hejcmanová, Leontýnka Králová

2018

19.12.2018

Vánoce s Honzou Krejčíkem v Obecním domě v Nymburce

Představení plné veselých písniček a pohybových aktivit splnilo dětské očekávání. Nechyběly vánoční koledy, zdobení vánočního stromku... Děti si odpoledne pořádně užily.

19.12.2018

Vánoční zpívání u stromečku

Poslední týden před Vánoci se na školkové zahradě rozezněly vánoční písničky, básničky, které si děti ze školky připravily pro rodiče, babičky, dědečky a všechny přátele naší školky. Na závěr vystoupení se podával teplé pití s cukrovím, ani letos nechyběl jarmark s dětskými výrobky. 

Všichni jsme si vychutnávali tu pravou vánoční atmosféru.

Děkujeme:-)

 

16.12.2018

Ježíšek ve školce - Berušky

Letos nás Ježíšek překvapil v mateřské školce již 17. 12. 2018. Pod stromečkem nechal dětem spoustu dárečků. Děti rozbalovaly, co jim síly stačily a radovaly se ze stavebnic, panenek, lega, autíček..... a z ostatních hraček. Děkujeme Ježišku :-).

14.12.2018

Návštěva Kina Sokol Nymburk

V pátek 7. 12. 2018 jsme s dětmi navštívili Kino Sokol, kde pro ně bylo připraveno pásmo příběhu o holčičce jménem Líza a Mimi.

Vzhledem k nepříznivé předpovědi jsme se cestou tam svezli autobusem, abychom do kina nepřišli mokří.

Pohádka se nám všem moc líbila, i ti nejmenší vydrželi v poklidu sledovat až do konce.

 

 

 

12.12.2018

Mikuláš u Motýlků

V pátek přišla do naší školky vzácná návštěva z nebe i pekla. Byli na nás hodní. Nikoho do pekla neodnesli, naopak za krásné básničky a písničky, odměnili všechny děti balíčkem plným dobrot. Velké díky patří Mikulášovi, andílkovi i čertovi a doufáme, že nás navštíví i za rok.

11.12.2018

Mikuláš u Včeliček

V pátek přišla do naší školky vzácná návštěva z nebe i pekla. Byli na nás hodní. Četli z Nebeské a Pekelné knihy jací děti jsou, co kdo dělá dobře a v čem se má polepšit. Nikoho do pekla neodnesli, naopak za krásné básničky a písničky, odměnili všechny děti balíčkem plným dobrot. Velké díky patří Mikulášovi, andílkovi i čertovi a doufáme, že nás navštíví i za rok.

11.12.2018

Mikuláš u Berušek

V pátek nás navštívila vzácná návštěva z nebe i pekla. Čertice sice budila respekt, ale nikoho si odnést nechtěla. Máme samé hodné dětičky:o)) 

Za popovídání, básničku či písničku obdaroval Mikuláš s andílkem děti balíčkem s ovocem, pamlsky a malým překvapením.

11.12.2018

Cvičeníčko u Berušek

Cvičíme a hrajeme si každý den. Mezi nejoblíbenější patří "Opičí dráha"

5.12.2018

Vystoupení dětí s pásmem koled na náměstí Přemyslovců

Ve Čtyřlístku jsme předvánoční čas zahájili vystoupením na náměstí Přemyslovců. S dětmi jsme zazpívali několik vánočních koled.

Celé představení se neslo ve znamení pohody a přátelské atmosféry.

 

 

2.12.2018

10. plavání Včeličky a Motýlci

Poslední hodina se nesla v duchu Mikulášském s vánoční tématikou a hlavně zaslouženým odměňováním.

22.11.2018

Divadélko v MŠ - "O statečné Hildě

Dnešní pohádka se dětem moc líbila,  pojednávala o holčice Hildě, co pásla s kamarádem Hakonem ovce, ale toho už to nebavilo, tak vyrazil za dobrodružstvím. Však čarodějnice, co měla děti na starost, ho za tu opovážlivost proměnila v soba Polárního!  Ale Hilda měla Hakona ráda a nechtěla, aby byl sob. A tak ho šla zachránit.......

My s dětmi již víme, že to Hildě podařilo a milého Hakona zachránila.

21.11.2018

9. plavání Včeličky a Motýlci

Tématem dnešního plavání byli piráti

21.11.2018

7. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Při dnešní plavecké lekci se skákalo do vody, trochu potapělo, lovily se balónky a dinosauři. 

21.11.2018

Divadélko v MŠ - Pohádkové pověsti

Krásné zpracování českých pověstí. Na jevišti se odvíjely příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ...... Situace jednotlivých scének vtipně dokreslovaly známé lidové písničky, které si děti zpívaly spolu s hercem. Představení se dětem moc líbilo. 

26.10.2018

6. plavání Včeličky a Motýlci

Dnešním tématem byli Kosmounati.

26.10.2018

Stromohraní

Měli jsme velké štěstí, že nám počasí přálo a my jsme si tak mohli užít odpoledne zvané STROMOHRANÍ.

Nejprve jsme se přivítali a hned poté se šlo zasadit náš strom. Kdo měl lopatu či lopatku pomáhal.  

I letos měly děti za úkol přinést si z domova vyrobeného skřítka Podzimníčka. Posuďte sami (z fotografií), jak se to všem povedlo. Jedním slovem NÁDHERA. Děti si pak svého skřítka umístili na zahrádce.

Tatínek našeho Vítka - pan Špinka nám povyprávěl o zajímavosti našich stromů, za což mu patří velké poděkování. Mezi tím nám děti pro skřítky sesbíraly šišky, které byly k mání na zahrádce.

Kdo chtěl, mohl se občerstvit teplým čajem či vánočkou, nebo si pochutnat na výborné bábovce a jiných dobrotách od hodných rodičů. Závěrečnou tečkou (po velké dřině), byla možnost opéct si svého vuřtíka.

Dobrá nálada panovala celé odpoledne. Ještě jednou děkujeme všem za účast a výzdobu naši zahrádky, ze které máme velkou radost.

Už teď se těšíme na další společné odpoledne s vámi.

20.10.2018

Tvořivá dílnička s dřívky

Touto cestou bychom chtěli poděkovat tatínkovi Martínka Halašky za možnost si opět pohrát se spoustou dřevíček na naší zahrádce a vytvořit z nich vysoké komíny, ohniště, zajímavé stavby. Všechny nás to moc bavilo - obzvlášť pak bourání:)

Ještě jednou děkujeme:-)

19.10.2018

Cirkus Cecilka v MŠ

Ve čtvrtek 18. října si děti užily veselé dopoledne s cirkusem Cecilka. Všichni se výborně bavili artistickými kousky dvou kočiček a čtyř pejsků. Obdivovali kouzelnické triky a pomáhali trochu čarovat. A moc se smáli různým neplechám Cecilky. Bylo to pro děti milým zpestřením :-)

16.10.2018

5. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Děti si dnes vyzkoušely skok do vody, plavání se žížalkou, sbíraní dopravních prostředků s přemístěním do malého bazénku.

Čekala na ně také "vodní dráha"(s doprav. prostředkem doplavat k desce,  přilepit, přeručkovat, přejít přes most do domečku).

12.10.2018

4. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Naši plaváčci dnes skákaly do vody - šipky, splývaly na břiše i na zádech. Měli za úkol vzít z perníkové chaloupky ozdobu a převést přes řeku do tůně. Byla to zábava:-)

4.10.2018

Bubnování v MŠ

Dne 4. 10. 2018 k nám do školky zavítal "Susha", aby dětem odtajnil kouzlo afrických bubínků. Ve třech skupinách se ve hře na bubínek vystřídaly všechny děti ze školky.

Buben je jeden z nejstarších hudebních nástrojů na světě. Je to jednoduchá hra a některé děti si už na něj někdy zkusily zahrát. Není to nic složitého.  Děti se hned se zájmem zapojily - naučily se např. reagovat na signály: nahlas, potichu, konec.....

Určitě si tuto veselou, zábavnou i poučnou činnost zase někdy zopakujeme.

30.9.2018

Výlet do Botanicusu

V pátek 27. 9. 2018 se uskutečnil celoškolkový výlet do vesničky Botanicus v Ostré nad Labem. Zažili jsme krásný výlet plný zajímavostí, vůně a starodávných řemesel. Hned po příjezdu jsme se řádně posilinili výbornou palačinkou v místní budově. Některé třídy se seznámili s výrobou lněných provazů, ručního papíru, svíček, bylinného mýdla. Nechyběla ukázka rýžování zlata. Navštivili jsme i místní zvířátka. Krásnou tečkou výletu bylo probíhání labyrintu, či procházka v  zahradách, kde si děti vyzkoušely své orientační schopnosti. Počasí nám přálo, děti se mnohé dozvěděly a výlet si užily. 

26.9.2018

Berušky - oslava narozenin Anetky

V středu 26. 9. 2018 to v naší školce zavonělo jahodami, hroznovým vínem, banány, borůvkami, ostružinami i malinami. Naše Anetka slavila narozeniny a společně s maminkou připravila pro děti nádhernou a slaďoučkou hostinu, za kterou moc děkujeme. Vůni vám zprostředkovat nemůžeme, ale můžete nahlédnout na tu nádheru:-)

26.9.2018

2. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Dnes se děti učily šipečku z rukou, splývat do vody, plavání na zádech i s kruhem.

Už se moc těšíme,  co nám přinese další lekce plavání:-)

26.9.2018

Divadélko v MŠ

Hudební pořád "veselé vaření" se dětem moc líbil. Děti si během programu stihly protáhnout tělíčko. Společně jsme si zazpívali,  vyzkoušeli si nakupování, někteří i vaření. Odpovídalo se na otázky, zkrátka jsme si to užili.

19.9.2018

1. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

První hodina byla seznamovací.

Děti se učily nebát vody, namočit si obličej (cákání, houpání, bublání do vody), vyzkoušely si plavat v kruhu - prsa, záda, skok do vody.

Ke konci hodiny nechyběla překážková dráha se zvířátky (přeplavat bazén, nalepit zvířátko na strom) +  přemisťování  rybiček z vody do rybníčka (bazénku).

13.9.2018

První týden u Berušek

Musíme pochválit všechny děti. Byly opravdu moc šikovné. Slzičky z prvního odloučení od vás milovaných rodičů jsme zvládli celkem brzo po odchodu všech rodičů. S plačícími dětmi nám pomáhaly i naše šikovné a citlivé paní uklízečky. V průběhu dopoledne jsme si společně zatančili: Kolo, kolo mlýnské, Pásla ovečky, Bublina, Zajíčka, což považujeme za OBROVSKÝ ÚSPĚCH. Všechny děti s naší pomocí dovedly používat WC, umýt si ruce i utřít se do ručníku. Děti, které nám zůstaly i na oběd, zvládly stolování na jedničku. Máte velkou pochvalu. Všechny jedli s velkou chutí sami lžící polévku i druhý chod. Děti, které zůstaly i na oběd spaní zvládly tento pro ně náročný úkol úplně bravurně. Ne všechny děti usnuly, i když pusinku měly uzívanou. Věříme, že po pár dnech si i na naše postýlky zvyknou a bude se jim spinkat jako doma.  Všichni si tedy za první týden pogratulujme:-)

11.9.2018

Divadélko v MŠ

Do naší školky přijelo Divadélko Koloběžka a přivezlo nám Houbařskou pohádku. Děti se dozvěděly, co se smí a nesmí dělat v lese a jak se tam máme chovat, abychom nerušili zvířátka a neničili celý les.

22.6.2018

Akademie

 

Dne 21. června se konala na zahradě  MŠ tradiční Akademie. Jednotlivá oddělení se představila svými vystoupeními. Nálada byla výborná a děti si to náramně užily. Po vystoupení byly děti pasovány na prvňáčky. Společně s dětmi a jejich rodiči jsme strávili pěkné odpoledne.

20.6.2018

Beseda s myslivci

V pondělí 11. 6. 2018 proběhla v naší školce beseda o myslivosti. Hned na začátku nás myslivci potěšili poděkováním za sběr kaštanů a žaludů pro zvířátka. Vyprávěli nám zajímavosti o lesních zvířátkách – koroptvích, bažantech, liškách, jelenech, srcích, divočácích….Děti si mohly osahat srst, kopýtka... různých zvířátek, snažily se poznat srnce, daňka nebo jelena podle paroží.

Děti si mohly tyto trofeje prohlédnout, osahat, vyzkoušet, mohly klást panu myslivci otázky a dostávaly výstižné a zajímavé odpovědi.

Beseda byla velmi zajímavá a budeme se těšit na další návštěvu a spolupráci. 

 

20.6.2018

Den pro sport - třída Motýlků

V jeden den a na jednom místě se děti seznámily se sportovními kluby, které k našemu městu již neodmyslitelně patří. Některé sporty si dokonce mohli sami vyzkoušet. 

6.6.2018

Tajný výlet - zámek Karlova Koruna Chlumec nad Cidlinou - Berušky

Letošní tajný výlet se konal v Chlumci nad Cidlinou. S dětmi jsme navštívili zámek Karlova Koruna. Po příjezdu jsme se v zámeckém parku nasvačili. Společnost nám dělali pávi, kterých v parku mají celkem 11. Po svačině jsme se po třídách odebrali do zámku, kde jsme se seznámili s tím, co nás čeká a jak bychom se měli chovat a s kým vším budeme mít čest se setkat. Vyrobili jsme si barevné záložky. Pak nás komorné převlékly do pohádkových kostýmů a královský fotograf nás zvěčnil na památku. Když jsme byli hotové, vyzvedla si nás princezna a odvedla nás do komnat, co komnata to jedna pohádka. Princezna nám vyprávěla jednotlivé pohádky, a kdo pohádku znal tak pomáhal. Nakonec nás čekala audience u královny, kde děti byly pasované na prince a princezny.  Pak už hurá na hostinu, kde se podával řízek s bramborem. Paní kuchařka byla mile překvapená, jak všem chutnalo. Nakonec jsme se vydali na pohádkovou cestu v zámeckém parku, kde jsme plnili různé úkoly (zdejších skřítků a vil), také si odpočinul i posvačili, pohráli si, zkrátka se vyblbli. Bylo to pro nás všechny moc krásný, vydařený den, který jsme si užili.

4.6.2018

Dětský den v MŠ

Dětský den jsme v mateřské škole oslavili společně na školní zahrádce.

Okolo školky byly pro děti připravené různé úkoly.  Společně jsme si to užili, zadováděli .... Ke konci na každého čekala sladká odměna a dáreček v podobě náramku.

Dopoledne se ve školce vydařilo na jedničku.

3.6.2018

Malý záchranář - aneb kurz první pomoci

„I malé dítě může zachránit život.“To byla myšlenka našeho setkání. Jeho cílem bylo hravou formou seznámit děti se základy první pomoci při krvácení, popáleninách, zlomeninách či srdeční zástavě a také je naučit správnému volání na tísňovou linku 155. Což dětem malý lekéř hravou formou ukázal. Děti se snažily odpovídat na různé otázky, spolupracovaly, vyzkoušely si obvázat svého plyšového kamaráda.....

 

3.6.2018

Divadélko v MŠ

Dětský ochotnický soubor z Opočnice nám zahrál pohádku o Šípkové Růžence. Malí herci měli u nás ve školce velký úspěch, obecenstvo se loučilo dlouhým potleskem.

30.5.2018

Naše tablo

Tablo našich předškoláčků je vystaveno ve výloze STUDIA U - fotoateliér Petr Pavlíček

(ulice Palackého  570,  v Nymburce).

30.5.2018

Kinematovlak

Děti měly moc hezký zážitek z návštěvy vlakového nádraží a pohádkového kinematovlaku.

18.5.2018

Poslední den školky v přírodě - 5. den

Milý rodiče,

dnes vám posíláme poslední pozdrav ze školy v přírodě. Po snídani, hygieně, dobalení, pokud nám počasí dovolí i krátkém proběhnutí se naobědváme a vydáme se poslední procházkou k autobusu. Moc se těšíme na vás u naší školičky. Návrat bychom chtěli stihnout kolem 16.00 hodiny. Děkujeme vám všem za vaši přízeň na našich webových stránkách a snad se vám naše putování a průběžné informování o škole v přírodě líbilo.

 

PS:  Po 15 hodině již budeme dobře dostupní, můžete volat na naše telefonní čísla pro upřesnění času.

17.5.2018

Pozdrav ze školky v přírodě - 4. den

Milí rodiče,

dnes jsme si zase maličko přispali, tak akorát abychom se stihli obléknout, umýt a šup na snídani. Ke snidani jsme měli na výběr z rohlíčku se šunkou, nebo marmeládou, křupinek s mlékem či jogurtem.  Po snídani jsme si zahráli hru "hoď kostkou a vyjmenuj". Mezi tím nám paní učitelky připravily tombolu i parket na tancování. Děti se ustrojily do svých kostýmů. Holčičkám se učesaly copánky a indiánská zábava mohla začít.  Všem to náramě slušelo. Tancovaly se indiánské tance s bubínkem. Každý indián se představil. U totemu se svěřil se svým trápením, či tím, co ho zlobí. Také se skládala zkoušku z bubnování.  Naši malí indiáni nám předvedli bojové tance. Mezi tím se náčelník indiánů postaral, abychom nezemřeli hlady (pomeranč) a nabral tak sílu pro meditaci i indiánské divadlo.  Ke konci si každý vylosoval číslo ke své trofeji (tombola).  

Na obědě jsme se posilnili čočkovou polévkou, řízkem s bramborem a okurkou. Krátce jsme si odpočinuli. Vzhledem ke špatnému počasí jsme zůstali  na chatě. V klidu si zapsali do deníčků. Ke svačince jsme si pochutnali na vaječné pomazánce a pečivu.  Zbytek odpoledne se nesl v duchu deskohraní, malování, scénkohraní, zpívání za doprovodu na lesní roh naší Danušky.  Před večeří (buchtičky s vanilkovým krémem) jsme se podívali na pohádku, pak se vykoupali, zabalili,  pohádky si přečetli a šlo se na kutě:-)

Zítra se na vás už moc těšíme, dobrou noc.

16.5.2018

Pozdrav ze školky v přírodě - 3. den


Milí rodiče, 
dnes jsme vstávali o hodinu později než-li včera, oblékli jsme, následovala hygiena, nechybělo ani ranní hádání. Paní kuchařka nám připravila k snídani toastíky, buchtičku a rohlík se sýrem. Po snídani k nám přiletěla sovička s poštou od vás, to bylo radosti. A protože od rána pršelo, měli jsme pro děti připravený program na chatě. Vyráběli jsme indiánské kostýmy. Kdo zrovna netvořil, tak hrál ind. pexeso, vybarvoval omalovánky, nebo hrál stolní fotbálek, či poslouchal pohádku. Mezi tím jsme stihli schroupat mrkvičku. K obědu jsme měli gulášovou polévku, kynuté meruňkové knedlíky s borůvkovým přelivem. Mňam. Po obě jsem si maličko odpočinuly a protože se počasí tak trošku umoudřilo,  vyrazili jsmena šipkovanou do lesa, kde mimo jiných úkolů, bylo dokončení domečků (teepee) pro indiány. Po náročné práci jsme si odskočili na chléb s pomazánkou. Protože počasí tady na horách je tak trochu nevyzpytatelné a vypadalo to všelijak, opět jsme zvolili návštěvu našeho lesního hřiště. K večeři jsme měli vepř. kýtu s rýží. Po večeři jsme pečlivě zapsali do deníčků, vykoupali se, přečetli několik pohádek a nyní již všichni spinkají ve svých postýlkách. Nejspíš se jim zdá něco o indiánech, protože zítřek bude ve znamení karnevalu a zábavy. Dobrou noc:)
 

15.5.2018

Pozdrav ze školky v přírodě - 2. den

Milí rodiče, 

jak se říká ranní ptáče, dál doskáče. Naše ptáčátka dnes vstávala po šesté hodině:-) Následovala hygiena a oblékání a protože jsme v Krkonoších, Danuška si pro nás připravila hádanky pana Krakonoše, což nás moc bavilo. V 8 hodin byla snídaně, ke které bylo na výběr z pečiva, jogurtů, lupínky, na mazání marmeláda, sýr, šunka. Naštěstí nám počasí přálo a tak jsme se vydali na další průzkum, tentokrát k česko - polským hranicím. Cestou jsme se kochali krásným výhledem, pozorovali potůčky. Při zpáteční cestě jsme posvačili (banán) v lese. Trhali kytičky, vyprávěli si vtipy..... Na konci cesty na nás čekalo překvapení v podobě slibovaných domečků. Jejich krásné stavby, pokud nám počasí dovolí je dokončit, přiblížíme zítra. Ve 12 hodin byl oběd. K obědu byla hovězí nudlová polévka a svíčková omáčka s celozr. knedlíky. Po obědě následoval polední klid. Odpoledne jsme trávili do svačinky u naší chaloupky (chlebík s tvarohovou pomazánkou a rajče) a poté jsme se vydali procházkou, dle přání dětí, na lesní hřiště a louku. Opět se malovalo, hrálo s míčem, lítacím talířem.... Zkrátka jsme si užívali. K večeři jsme měli špagety s kuřecím masem, omáčkou a sýrem. Po večeři jsme společně zapsali a nakreslili do turistických deníčků a hurá se umýt a na pohádku. Pro nás všechny to byl moc prima den. Děti jsou úžasné, hodňoučké, bezvadná parta. Už teď se těším na zítřek. Držte nám palce, ať nám počasí vydrží.

 

PS: Omlouváme se rodičům, máme zde velmi špatný signál, proto je problém se nám vůbec dovolat.
 

14.5.2018

Pozdrav ze školky v přírodě - 1. den


Milí rodiče,
všichni vás zdravíme z  chaty Poutník. Dojeli jsme v pořádku. Autobus nás vyložil v Dolních Lysečinách, kde na nás čekal pan správce. Pomohli jsme mu naložit kufry, posvačili dobrůtky od vás a vydali se krásnou procházkou k chatě. Po příchodu na chatu jsem se ubytovali, vybalili bačkůrky a chystali se na oběd. Podávala se bramboračka a jako druhý chod kuře na smetaně s těstovinou. Dětem moc chutnalo, přídavků bylo mnoho. Maličko jsme si odpočinuli a abychom si užili sluníčka, vyběhli jsme před chatu pohrát si až do svačinky. Po svačině (rohlík s vajíčkovou pomazánkou) jsme se vydali na obchůzku okolí. Navštívili jsme lesní hřiště, po cestě stopovali jelena, hádali  zvířátka, kreslili si na cestě....Kdybychom nedostali hlad, ani by se nám zpátky nechtělo. K večeři jsme si pochutnali na bramborové kaši a karbanátku se zel. salátem. Vykoupali se, přečetli jsme si pohádky a hajdy na kutě.

Nyní už skoro všichni spinkají ve svých postýlkách.

Zítra o sobě dáme zase vědět a napíšeme všem, co jsme dělali. Mějte se nádherně a dobrou noc.

30.4.2018

Čarodějné rejdění u Včeliček

Ve pátek 29. 4. 2018 se naše mateřská škola změnila v ráj čarodějnic, čarodějů, černých koček a kouzel. Děti prožily veselé dopoledne s diskotékou, soutěžemi, sportováním a písničkami. Vrcholem akce bylo čarodějnický rejdění venku na zahrádce, kde jsme se stihli vyfotit, popřát našemu Jarouškovi k svátku, uvařit pár lektvarů. Kolemjdoucí měli hned o důvod k úsměvu navíc.

27.4.2018

Divadélko v MŠ - Kniha pravěku

Ve čtvrtek 26. dubna k nám do školky zavítal pan Petr Pištěk, aby dětem i jejich starším kamarádům ze školy zahrál loutkové divadlo Kniha pravěku. A tak jsme vyslechli zajímavý a poučný příběh o putování kluka Honzíka, který cestoval časem a na své cestě se setkal s hlavonožcem, dinosaurem, pračlověkem, mamutem a dalšími zvířaty, příznačnými vždy pro určité období naší historie.

25.4.2018

Výlet na zámek Loučeň

Dnešní výlet se opravdu vydařil. Počasí nám přálo. Zámkem děti provedla paní kněžna s knížetem, kteří vyprávěli o životě princezny a prince z rodu Thurn – Taxisů (na zámku). Prohlédli jsme si jídelnu, krásnou knihovnu i školní místnost a další zámecké komnaty. V dětském pokoji jsme dokonce mohli vědět hračky, se kterými si malá princátka hrávala. Následovala svačinka v zámecké zahradě. Pak už nás čekala bludiště a labyrinty. Na bludištích se děti dokonale vyřádily. Líbilo se jim všude, ať už bylo bludiště kamenné, keříkové, antukové, nebo jiné.  Byla to obrovská zábava a děti byly neúnavné. Jen škoda, že nezbylo více času si je projít všechna.

14.4.2018

Dramatizace pohádky o červené Karkulce

Přáli bychom každému, aby mohl, tak jako my vstoupit do světa pohádek.  My jsme tento týden navštívili pohádku O veliké řepě a červené Karkulce, kterou jsme si na konci týdne zkusili také zahrát.

13.4.2018

Návštěva divadla Hálek

Veselá pohádka se šťastným koncem, plná kočičáren v rytmu písniček, se dětem moc líbila. U holčiček byla favoritkou kočička Líza, u chlapečků zas kocour Macek-)

 

13.4.2018

Divadélko v MŠ - O ztracené Barborce

Pohádka plná krásných písniček od pana Svěráka a Uhlíře, která rázem vyplnila děj naší pohádky. 

Děti si společně s herci dokonce zazpívaly. Už teď se moc těšíme na příště:)

8.4.2018

Z pohádky do pohádky -  jak jsem si hráli na "Boudo budko"

Ve včeličkách jsme si zahrali pohádku O boudě budce. Dětem se hra zalíbila natolik, že si pak ve skupinkách postavaly své budky a pokračlovaly ve hře.

 

27.3.2018

Velikonoční tvoření s rodiči

Stejně jako v minulém roce se i letos sešli rodiče, prarodiče našich dětiček v prostorách naší školky ke společnému odpolednímu tvoření drobných velikonočních dekorací. Společná práce jim šla pěkně od ruky a k ozdůbkám z loňského tvoření tak přibyly do jejich sbírky zápichy a zajíčci, velikonoční věnečky. Moc děkujeme všem rodičům a prarodičům, že si v uspěchané době našli čas a společně s dětmi přišli. Odměnou jim jistě byly usměvavé tváře jejich dětí, které si společně strávený čas ve školce užívaly plnými doušky.

27.3.2018

Rozloučení se zimou - vypouštění Moreny

Vynášení Smrti nebo Morany je starodávná tradice, která se ze starých slovanských časů dochovala až do dnešní doby. Pro naše předky byl rituál vynášení zimy a vítání jara velmi významnou událostí.

Také naše MŠ přivítala jaro zvykem zvaným "pálení Morany".

Smrtku jsme vynesli za Hradby, kde byla vhozena do Labe. Voda ji odnesla jako symbol překonání zimy.

Děti ještě na závěr přidaly básničky a písničky, které se naučily, aby byl rituál úplný:-)

 

12.3.2018

Divadélko v MŠ - Pohádka dračí aneb trable s princeznou

V pondělí 12. 3. 2018 k nám do školky přijelo Divadlo Pernštejn a i když jsme se těšili na pohádku o vodníčkovi. Divadelní představení se jmenovalo: „Pohádka dračí aneb trable s princeznou“. Humorná pohádka se šťastným koncem, která vyprávěla o hodném drakovi, který neměl vůbec rád k jídlu princezny. Děti mohly vidět krásné dřevěné loutky.

23.2.2018

Divadélko v MŠ - Kouzelný hrnec

V pátek k nám zavítalo naše oblíbené divadélko Harmonika, tentokrát s pohádkou "Kouzelný hrnec". S pohádkou jsme kreslili, zpívali, počítali a vařili. Byla to velká legrace:-)

Úryvek písničky: Já jsem ten kouzelný hrnec, po světě běhám jako srnec. Jen se trochu zatřesu a hned něco přinesu.....

18.2.2018

Včeličky se připravují na ZIMNÍ OLYMPIÁDU, zahájení olympiády....

Ani současné podivné počasí letošní zimy nás neodradilo od uspořádání zimní olympiády.

Před prázdniny proběhly velké přípravy.

Seznámili jsme se zimními sporty. Místem, kde se letos koná olympiáda. Kdo se olympiády účastní a proč, co znamenají olympijskými kruhy, barevnost, co to je maskot, fair play..... Společně jsme se naučili Olympijskou písničku a básničku. Nacvičili jsme si štafetový běh. Vyráběli vlajky a při té příležitosti procvičili i grafomotoriku.  Na konci týdne jsme ve třídě přivítali milou návštěvu našich nejmenších - Berušek.

VŠE mělo dle plánu propuknout ve stejný den, jako opravdová olympiáda (před prázdninami). Což se nám bohužel nepovedlo, vzhledem k velké absenci našich dětí. 

A proto jsme Olympijské hry zahájili až dnes se slavnostním ceremoniálem, u kterého nechyběl prezident, předseda, sportovci, diváci, vlajkonoši. Při obou hymnách jsme vztyčili vlajky a nakonec štafetovým během zapálili olympijský oheň. Zítra už nás čeká to pravé soutěžení, na které se všichni moc těšíme:-)

 

 

17.2.2018

Včeličky - solná jeskyně

Poslední dvě solné jeskyně jsme si užili. Vyprávěli jsme si pohádku o zimním sportování, zacvičili si, relaxovali, pohráli si v solništi, shlédli  jsme pohádku.

Nakonec společně zhodnotili, co se nám v solné jeskyni za celou dobu chození nejvíce líbilo. Cestou do školky, jsme pozorovali zahrádky.

Překvapily nás jistě změny, které naznačují pomalý, ale jistý příchod jara.

17.2.2018

Kouzelník a zlobivé míčky

Po roce k nám do školky opět zavítal kouzelník se svým novým číslem "Zlobivé míčky". Všem se představení moc líbilo a už se těšíme, co si pro nás nadaný pan kouzelník připraví příště:-)

27.1.2018

Bubnování - Včeličky

V lednu bylo možné z naší školky zaslechnout zvuky bubnů. Přijela k nám pan učitel ze ZUŠ Kolín, který sebou přivezl 14 bubnů Djembe. Děti si tak mohly vyzkoušet rytmické hry, rytmizaci slov, vyzkoušely si základy techniky hry na Djembe, naučily se jednoduchý rytmus a především si vyzkoušely sjednotit rytmus se skupinou.

 I ty nejmenší mohly hrát hned bez přípravy. Bez znalosti not.

Volná hra – každý jak chce, odstraňuje strach a nejistotu. Děti byly velmi vnímavé a pocit, že vlastně o nic nejde, v nich zboural bariéry strachu, jestli hrají dost dobře. Prostě hrají. A užívají si to.

27.1.2018

Včeličky jedí příborem

Vážení rodiče, děti z naší třídy Včeliček nám už povyrostly, proto se snažíme jíst příborem, uložit si své oblečení do skříňky a učíme se větší samostatnosti na toaletě i při oblékání. Prosíme Vás, podpořte naše snažení také doma.

27.1.2018

Loutkové představení v MŠ - Kubula a Kuba Kubikula

Pohádka o medvědáři jménem Kuba Kubikula, kterého doprovází medvídek Kubula, velký neposeda a mlsoun. Kuba si s ním už neví rady, a tak na jeho nezbednosti vymyslí medvědí strašidlo Barbuchu. A jak to všechno dopadlo se děti dozvěděly, když k nám do školky opět přijelo divadélko. 

(Z medvídka a strašidla se nakonec stanou nejlepší kamarádi, kteří společně zažijí plno dobrodružství.)

27.1.2018

Solná jeskyně - Včeličky

Další návštěva solné jeskyně byla opět primová.

12.1.2018

Návštěva solné jeskyně - Motýlci

Tak takhle si to užívají v solné jeskyni Motýlci. Vycházka, hraníčko, relax. Už se těšíme na příště!!!

12.1.2018

Návštěva solné jeskyně - Včeličky

Hned po příchodu jsme si povídali o tom, jak se sůl dostala do solné jeskyně. Přitom jsme si stihli zacvičit dechová cvičení. Poté jsme si rozebraly oblíbené hračky a hráli si v solništi. Na závěr nás čekala pohádka. Naším šikovným holčičkám děkujeme za vzorový úklid hraček, což potěšilo také paní majitelku.  Po 45 minutách relaxace jsme se vrátili zpátky do školky s tím, že se všichni vrátíme zase příští týden zpět.

12.1.2018

Tři králové navštívili naši MŠ Čtyřlístek

V pátek 10. 1. navštívila naší školku družina tří králů, která všechny potěšila krásnou koledou a přáním všeho nejlepšího do nového roku 2018.

2017

31.12.2017

Ježíšek u Motýlků

I u Motýlků se slavily Vánoce, děti byly hodné a tak si zasloužily spoustu krásných dárečků:-)

31.12.2017

Divadélko v MŠ - Vánoční pohádka Gloria

Maňásková vánoční pohádka ve staročeském duchu byla plná koled známých i neznámých a naše malé diváky seznámila s tím, co se všechno stalo, než se narodil Ježíšek.

19.12.2017

Ježíšek u Včeliček

I třídu Včeliček, protože děti byly hodné a šikovné, navštívil v pondělí Ježíšek. Pod stromečkem děti objevily plno dárečků. Děti rozbalovaly, co jim síly stačily a radovaly se z nových stavebnic, skládanek, lega, robotů, panenek, stolních fotbálků, kuličkové dráhy a mnoha  jiných dárečků.

19.12.2017

Návštěva oblíbených kamarádů JŮ a HELE

Divadlo Loudadlo, stálý host studia Kamarád v ČT, připravilo pro nejmenší diváky návštěvu oblíbených kamarádů  JŮ a HELE v revue Veselá pouť. Součástí představení pro děti byly také hry a soutěže. Děti byly tedy přímo vtaženy do děje pohádky a staly se tak součástí celého představení.

Moc se nám všem představení líbilo, bylo to jedno z nejhezčích představení, které jsme letos viděli:-)

18.12.2017

Ježíšek u Berušek

Protože jsou děti moc šikovné a hlavně hodné, čekalo je dnes ve třídě překvapení - rozsvícený vánoční stromeček a pod ním spousta dárečků.

10.12.2017

Mikuláš u Včeliček

Mikuláši, Mikuláši, co se do tvých vousů snáší, bílé vousy, bílý plášť, copak pro nás máš?.....

5.12.2017

Mikuláš u Berušek

My se čerta nebojíme, protože my nezlobíme.

Když, tak jenom trošinku, tatínka a maminku.  :o)

21.11.2017

10. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Dnešní hodina byla úplně poslední, přesto jsme si ji užili až do poslední minuty.

Proběhla rozcvička, plavání s žížalkami, s ježečky, lovilo se, připevňovaly se medvědí tlapky, potápělo se. Ti nejzdatnější si vyzkoušeli závod ve dvojících. Ke konci hodiny nás paní instruktorky ocenily mokrým vysvědčením a obdarovaly sladkou odměnou.

19.11.2017

9. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Při dnešní hodině se děti seznamovaly s "hranolkami". Plavalo se s nimi - prsa, znak.

Děti také sestavovaly na druhé straně bazénu draka - (dopluj, připevni kolíček, přelez, potop se, potom šup do domečku).

Bylo to pro nás opět zábavné dopoledne:-).

19.11.2017

Hudební divadlo dětem "Hrátky do pohádky"

Dne 15. 11. 2017 navštívila naše školka Městské kino Sokol.
Představení "Hrátky na pohádky" z autorské dílny Michaely Novozámské (Hudební divadlo dětem).

Pohádky byly milé, poutavé a poučné. Kouzlo českého jazyka, klasické hudby i veselých autorských písniček přikrášlené efektním tancem Veil Poi s barevnými šátky a hra na živé hudební nástroje /klarinet, flétna/. 

1. O neposlušných kůzlátkách
2. O Červené karkulce
3. Jak se Honza hádal s králem 
4. Písničky z pohádek v muzikálovém provedení

Děti do školky dostaly CD s písničkami a zpěvník z představení.

9.11.2017

Divadlo

Ve středu 9. 11. 2017 k nám přijelo divadlo Koloběžka s představením "Co malí medvědi o podzimu nevědí". Spolu s rodinou medvídků jsme si zopakovali, jak se střídají roční období, co důležitého k nim patří, a že každé roční období má svůj čas. Dětem se představení moc líbilo.

8.11.2017

8. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Dnešní hodina byla ve znamení Sv. Martina. Děti jezdily na konících (žížalky),  opět ve vodě lovily předměty. Plavalo se s ježečky. Nechyběla vodní dráha se skokem do vody. Na konci pro děti čekalo překvapení v podobě skluzavky, která potěšila snad všechny děti.

7.11.2017

Berušky - beseda o čištění zoubků

Nejmenší dětičky se dnes dozvěděly, jak si správně čistit zoubky, aby se u nich kazy neměly šanci zabydlet :o)

Moc děkujeme paní Marešové za ochotu, trpělivost a hravé povídání.

 

 

7.11.2017

Oslava u Berušek

V pondělí jsme oslavili narozeniny naší něžné Aničky. Každý oslavenec si užije "královskou chvilku" - usedne na trůn, dostane na hlavu korunu..a to hlavní - přání a písničku od kamarádů.

1.11.2017

7. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Dnešní lekce byla ve znamení rybiček.

Rybička dětem posloužila jako kruh, koníček, záchranná vesta. Opět se konal výlov obrázků, plavání s ježečkem a nechyběla ani vodní dráha, která byla zase úplně jiná, ale stejně zajímavá, končila potopením se pro hokejový puk.

29.10.2017

Oddělení včeliček - učíme se stříhat 

Stříhám nůžky šmik, šmik, šmik, už to umím mám v tom cvik, střihnu sem, střihnu tam, celý papír roztříhám, pak z něj obrázek poskládám:-)

24.10.2017

6. plavání dětí z oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Dnes děti plavaly s žížalkami prsa, zádíčka, také si osedlaly  koníčka, lovily míčky i prošly si vodní dráhu.

Už se moc těšíme,  co nám přinese další lekce plavání:-)

23.10.2017

Divadélko v MŠ - O Budulínkovi 

Dnes nám divadélko v Kufru přijelo zahrát pohádku O Budulínkovi a lištičkách, i když byla na pořadu dne jiná pohádka, nám se tahle moooooc líbila. Zpívalo se,  hrálo se, dokonce jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli  doprovod na rumba šišky:-)

 

23.10.2017

Skřítkohraní

Dnes proběhlo v naší mateřské škole další odpoledne pro rodiče s dětmi. Tentokrát to bylo Skřítkohraní. I když předpověď nezněla příznivě, počasí nám nakonec vyšlo a to jsme moc rádi. Děti si měly za úkol přinést z domova svého skřítka Podzimníčka, kterého vyrobili společně s rodiči. To vám byla nádhera, přehlídka tolika krásných skřítků, kdy každý má své kouzlo, kde jeden skřítek je hezčí než druhý. Máme z toho velikou radost. Všem, kteří se tímto podíleli na krásné podzimní výzdobě naší školky děkujeme.

Po příchodu a umístění skřítka se děti pustily do plnění úkolů, kterých bylo po celé školní zahrádce připraveno celkem šest. Děti při plnění úkolů pomáhaly skřítkovi: Břízáčkovi, Bukáčkovi, Lípáčkovi, Platánkovi, Dubínkovi. V závěru pak na každého čekalo překvapení v podobě sladkého ocenění. Nikdo nepřišel zkrátka.

Dobrá nálada ovládla toto příjemné odpoledne. Děkujeme všem rodičům i dětem za účast a těšíme se na další společné odpoledne s vámi.

Nyní s námi můžete nahlédnout do světa skřítků Podzimníčků, ježků Bodlináčků nebo podzimních strašidýlek. Ať se vám fotografie líbí stejně jako nám.  

18.10.2017

5. plavání - oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Ani dnes jsme nezaháleli, vyzkoušeli jsme si plavbu na motorce, šnečkovi, zaplavali jsme se do Pardubic jako vláček.  Lovili jsme míčky, na závěr na nás čekala "opičí plavecká dráha", kdo se nebál, vyzkoušel si skočit do vody " kufr" a "svíčku". 

Dětem se plavání moc líbilo, už se těšíme na příště!!!!

15.10.2017

Cirkusové představení „Bavíme se s Cecilkou“

Dne 13. října dorazilo do školky varieté „Bavíme se s Cecilkou“. Za dětmi se přijeli podívat cvičené kočky, pejskové a hlavně klaun Cecilka.

12.10.2017

Výlet s výukovým programem "Zimní spáči"

Dnes jsme s dětmi navštívily Ekocentrum Huslík, které je součástí Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Polabí. Byla nám zde představena záchranná stanice. Dozvěděli jsme se, co to vlastně je, a jakým způsobem funguje. Záchranáři nám zde popsali důvody, proč záchranné stanice přijímají živočichy a jakým způsobem se k nim máme chovat. Povídali jsme si o různých ročních obdobích a zastavili se u podzimu. Ukázali jsme si, co toto roční období znamená pro zvířátka v přírodě a jak se v jeho průběhu připravují na zimu. Naučili jsme se, co zvířátka v zimě dělají a jak ji tráví.

Program byl doprovázen ukázkou živých zvířat ze stanice (Ježčí miminka, netopýra, který žije ve stanici  4 roky, a pro své poranění tu již zůstane. Prohlédli jsme si sovičku Rozárku (z Popelky), veverku Čiperku, havrany, hada a další zvířátka.)

Dětem se výlet moc líbil, počasí nám přálo a tak jsme se vraceli zpět do MŠ spokojení, plní zážitků a dobré nálady:-)

11.10.2017

4. plavání - oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

I dnešní plavání bylo moc prima a bohužel pro některé z nás, uteklo opět hrozně rychle. 

Dnes jsme si poprvé zaplavali s rybičkou, která nám posloužila jako plavecká vesta. 

Skákalo se, splývalo se, lovili se zvířátka, zkrátka  a dobře užili jsme si to! :-)

4.10.2017

ZŠ Komenského Nymburk oslavila 120. výročí od založení a my jsme se oslavy zúčastnili

Základní škola Komenského již funguje celých 120 let. Oslava kulatého výročí škola se vydařila na jedničku. Vystoupili zde jak žáci Základní školky, tak i děti z naší MŠ a z MŠ Sluníčko.  Za jejich vydařené vystoupení jim patří velké poděkování.

4.10.2017

3. plavání - oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

Dnes si děti vyzkoušely plavání s podložkami, medvídky. Nechyběly ani oblíbené žižalky. Dnešní novinkou byla skluzavka do vody, které se všem líbila:-)

30.9.2017

Naše milé malé Berušky

Berušky se zabydlely ve své třídě, už se na nás usmívají a venku si hezky hrají.

26.9.2017

2.plavání Včeliček a Motýlků

Všechny děti jsou moc šikovné, ve vodě jsou už opravdu jako rybičky. :o)

19.9.2017

1. plavání - oddělení "Včeličky" a "Motýlci"

"V Aquabelle chvilička, plavu jako rybička, ve vodě jsem jednička". Dnes jsme zahájili první plavecky výcvik, který se dětem moc líbil. Některým se dokonce z vody vůbec nechtělo a byly smutní, že hodina končí:-) 

Děti si dnes vyzkoušely skoky do vody, plavání s kruhem, s ježkem, pro lodičku, nebát se položit na vodu,  vodní opičí dráhu:-)

Už se těšíme na příště!

13.9.2017

Naše první divadelní představení

Zábavně vzdělávací pořad pro mladší děti zaměřený na dopravní výchovu se dětem moc líbil. Nejen, že jsem se dozvěděli spouty zajímavých věcí, ale ještě jsme se přitom nasmáli:-)

25.6.2017

Tvořivá dílnička s dřívky

Touto cestou bychom chtěli poděkovat tatínkovi Filípka Halašky za možnost si pohrát se spoustou dřevíček na naší zahrádce a vytvořit z nich krásné stavby, posuďte sami:-) Všechny nás to moc bavilo:-)

 

25.6.2017

Přespáníčko ve školce

Brány naší školy se otevřely v 18:00 hodin, kdy se děti s rodiči začali ubytovávat. Oproti předešlým rokům -  a hlavně vzhledem k velkému počtu děti, spinkal každý ve své třídě. Děti byly nadšené, většinou si hledaly místečko vedle svého nejbližšího kamaráda. Myslím, že se nám to vydařilo ke spokojenosti všech.

Poté jsme se s dětmi vydali na zahradu, kde začal připravený program. Jako první nás čekalo opékání vuřtíků a to pěkně po třídách a za sebou. Když jsme byli všichni řádně nasyceni, přišla na řadu stavba z dřevíčkové stavebnice, kterou nám zajistil hodný tatínek našeho Filípka Halašky. (Ještě jednou moc děkujeme). Celý večer měl vyvrcholit divadelním představením a následně  "Noční hrou".

Jenže počasí nám tak trochu nepřálo. Když bylo venku vše připravené, strhl se silný vítr a poté i bouřka. Stihlo se vše jen tak tak uklidit. Proto pohádku o Šípkové Růžence nám divadelní herci sehráli ve třídě Berušek. Tímto bychom chtěli mooooc poděkovat za krásný kulturní zážitek. Dětem se pohádka moc líbila. Kvůli počasí a posunutému času jsme byli nuceni naši noční hru přesunout na příští rok:(

Po krásném večeru nezbývalo nic jiného, než se přemístit do koupelen, kde jsme se umyli  a vyčistili zoubky a šup do postýlek, kde na nás čekalo ještě jedno překvapeníčko v podobě kouzelných, svítících náramků (od maminka Matouška Peřiny), jako ochrana před strašidly, bubáky a navození krásných, pohádkových snů. (Moc děkujeme:-)).

Nechybělo vyprávění pohádek a strašidelných příběhů a pak už jen "Dobrou noc". 

Ráno jsme si všichni pochutnali na výborných buchtách a koláčích, dobrotách.

Děkujeme všem maminkám a tatínkům za výbornou spolupráci, přichystání dobrůtek a "Podporu"!!!! 

Těšíme se další přespáníčko:-)

Celý kolektiv učitelek. 

 

20.6.2017

Máme tablo!

Vážení rodiče,

tablo našich předškoláků je vystavené ve sklenářství panaTobiáše na Palackého třídě vedle Herna Bar Demis.

Tablo je již 3 týdny na světě. Vzhledem k rekonstrukci papírnictví Papirus, která tak dlouhá nebyla v plánu, jsme se dnes rozhodli tablo přemístit.

Ještě jednou děkujeme paní Tobiášové za pomoc i prostory:-) 

Návštěva výlohy určitě stojí za to:-)

 

 

20.6.2017

Rozloučení s naší milou paní ředitelkou

Dnes jsme se celá školka loučili s naší milou paní ředitelkou, kolegyňkou, učitelkou - Lucinkou. Bude se nám stýskat a přeje ještě jednou mnoho zdravíčka mamince a miminku, rodinnou pohodu a  hodně lásky :-) 

 

19.6.2017

Zahradní party - akademie

V pondělí 19. 6. 2017 už se od samého rána v naší mateřské školce Čtyřlístek se na zahradě pilně připravovalo, zdobilo a zkoušelo. Od 15.00 hodin probíhala totiž Zahradní slavnost pořádána pro děti a jejich rodiče, která začala vystoupením jednotlivých tříd, které si pro vás děti pod vedením našich paní učitelek připravily.

Samozřejmě nechybělo to nejdůležitější z celého odpoledne - rozloučení s předškoláky ze třídy včeliček a motýlků a jejich šerpování. O program se postaral skvělý pan Honza Krejčík, děti se náramně bavily a pasování a předávání dárečků byly vidět vážné tvářičky, možná ukápla i nějaká ta slzička, ale po celý den převládal spíše smích a dobrá nálada. Nechyběla ani malá mlska na závěr:-)

Maminky a paní kuchařky se postaraly o dobroty a tak se po programu jedlo, pilo a hodovalo. Sluníčko svítilo, děti se bavily, sourozenci dětí řádili na naši zahradě, odpoledne se prostě vydařilo! Tak školáci, hezké prázdniny! 

 

16.6.2017

Rozloučení s předškoláky

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 jsme se sešli na Městském úřadě, abychom se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky a přivítali je mezi budoucí školáky. Všichni dostali na památku medaili a pamětní list. Náš pan starosta popřál budoucím prvňákům úspěchy ve škole. I my ještě jednou přejeme odcházejícím dětem ve škole jen to nejlepší, hodně trpělivosti jim i jejich rodičům, neboť doba bezstarostného hraní končí a přichází období povinností. Ale teď nás ještě čekají dlouhé prázdniny. Tak si je všichni krásně a pohodově užijme!

11.6.2017

Velký úspěch

Náš předškoláček Filípek D. vyhrál 1. místo ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí a mládeže." Moc gratulujeme a máme velkou radost.

 

 

8.6.2017

Tajný výlet - Sloupno u Nového Bydžova

Téměř celá školka se v úterý 8. 6. 2017 vypravila za pirátským dobrodružstvím … Na zámku ve Sloupně pro nás paní pirátky připravily úžasné dopoledne plné zábavy, plnění úkolů a hledání pirátského pokladu. Po splnění všech pirátských nástrah a složení pirátského slibu všichni obdrželi pirátský certifikát. Výlet se vydařil a všem se určitě pirátské dobrodružství velice líbilo. Dříve než jsme vyrazili k domovu, čekalo na nás ještě jedno překvapení - zmrzlina,  která byla příjemným, osvěžujícím zakončením našeho výletu v tomto krásnému dnu:-)

7.6.2017

Poslední vítání občánků

Dnes proběhlo v tomto školním roce poslední vítání malých občánků.

Chtěli jsme těmto dětem: Nikolce, Aličce, Filípkovi a Vojtíškovi, i paní učitelce Jiřince poděkovat za jejich celoroční práci. Připravili jsme si pro ně sladké překvapení v podobě zmrzlinového poháru, na kterém si společně pochutnali v cukrárně:-) 

 

6.6.2017

Plavání Berušky 8. lekce

Z našich "malých dětiček" se pomalu a jistě stávají "velcí plavci." Jsme na ně velice pyšní. Už nás čekají jen poslední 2 lekce plaváníčka - 15. 6. 2017 a 22. 6. 2017 se bude rozdávat "mokré vysvědčení."

2.6.2017

Den dětí ve školce

Svátek dětí jsme oslavili zmrzlinkou, soutěžemi a bohatými odměnami, které si děti odnesly domů.

31.5.2017

Čtení pod Vodárenskou věží

I dnes jsme zapojili do projektu "Celé Česko čte dětem". Všechny třídy jsme se sešly v parku pod Vodárenskou věží na "pikniku v trávě" - pořádané Městskou knihovnou Nymburk, kde nám nejen paní knihovnice přečetly ukázky z krásných pohádkových knížek.

Báječnou tečkou, za kterou ještě jednou moc děkujeme, byla dobrůtka v podobě malovaného perníčku:-) 

 

30.5.2017

Návštěva kina Sokol v Nymburce

Ač venku začalo být obrovské teplo. Sluníčko začalo krásně hřát, chvílemi i  pálit. My jsme si dopoledne užili po svém a bylo nám opravdu příjemně:-). Navštívili jsme totiž naše městské kino Sokol, kde promítali film: Šmoulové - zapomenutá vesnice.

Už se moc těšíme na další návštěvu:-)

26.5.2017

Pohádkový les Ostrov - Berušky

Dnešní dopoledne jsme se společně vydali na procházku místním lesoparkem. Při procházce jsme, ale museli plnit spoustu disciplín - jak sportovních, tak výtvarných a dokonce i vědomostních aktivit. Poznávali jsme i pohádkové bytosti, které nás soutěžemi provázeli. A nutno říct, že to bylo opravdu zábavné...

19.5.2017

5.den školy v přírodě

Než jsme se dnes s Jizerskými hory rozloučili úplně, po dobalení a snídani (houska s máslem a plátkovým sýrem) jsme ještě stihli navštívit  takzvané řopíky, což jsou malé betonové pevnůstky – bunkry, (opevnění), které se nachází pod rozhlednou Štěpánkou. Objektem nás provedl hodný pan Dušek a jeho poutavé povídání zaujmulo všechny dospělé i děti. Ti nejmenší si zvolili procházku až k samotné Štěpánce. K obědu jsme měli polévku s nočky a bramborovou kaši se sekanou.  Pak už se zbývalo jen rozloučit s naší chaloupkou, nesednout do autobusu a vzhůru za maminkou, tatínkem, bráškou a sestřičkou....domůůůů:-)

18.5.2017

4. den školy v přírodě

Dnes nás opět budilo sluníčko. Den jako malovaný. Ráno jsme se nasnídali (čerstvá houstička s máslem a jahodovou marmeládou). Po snídani jsme vyrazili do lesa, abychom i my našim maminkám a tatínkům, když musí chodit do práce, přivezli trošku těch našich hor domů:-)
Ke svačince jsme měli ovoce se sušenkou. Když jsme se posilnili, čekala na nás plavba za pirátským pokladem. Šipky nám udávaly směr. Cestou jsme plnili různé úkoly (udělej žabáky, vyjmenuj jehličnaté stromy, předveď ospalou kozu...), až jsme došli k lesu, kde byl ukryt poklad. Temnota nás sice po cestě doprovázela, ale my jsme se nedali a poklad našli:-). To byste nevěřili, co náš poklad ukrýval:-). Mimo neočekávaných šišek, větviček, mechů, což nás překvapilo, jsme v něm našli samé dobrůtky. (Maminky a tatínkové moc děkujeme, jak jste na nás mysleli). Po náročně plavbě jsme zakotvili na zdejší mýtince. Zazpívali si písničku o pirátech, uvili věnečky, natrhali kytičky. K rozhledně Štěpánce jsme nakonec nedošli, i když nám chyběl kousek. Museli jsem to otočit zpátky na oběd. K obědu se podávala čočková polévka a kuřecí maso s rýží.
Po zaslouženém odpočinku jsme se nasvačili (chlebík s rybičkovou pomazánkou), a protože bylo nádherné počasí, vyrazili jsme před chatu, kde jsem sportovali, hráli pohádkové hry (pantomimu, scénky, hádanky....). Na večeři jsme šli již slavnostně oblečení. Měli jsem sice šunko fleky, ale za to se zlatou tečkou - zmrzlinkou. Následoval slavnostní přípitek, diskotéka a vyhodnocení celé školkové hry. Děti dostávaly odměny v podobě dárečků z tomboly, medailí, diplomů a jiných pozornosti, jako vzpomínku na letošní školu v přírodě.
Šlo se balit - uff:). Sprška, pohádka a do hajan. Necháme si zdát o maminkách a tatíncích. Už se na vás těšíme:)
Všechny děti jsou v pořádku. Lucka, Dana, Verča, Erika a Katka

18.5.2017

6. lekce plavání Berušky

Naši nejmenší jsou opravdu velké šikulky. Vody se vůbec nebojí a plaváníčko si užívají.  Navíc už máme pár dětiček, které plavou úplně samy.  Jen pro paní učitelky je to velký stres a strach....nebojte se maminky oči z nich opravdu nespouštíme :) :) :)

17.5.2017

3. den školy v přírodě

Dnes ráno jsem se probudili do počasí, které se zdálo ne příliš hezké, ale nakonec se vyčasilo a sluníčko nás provázelo celým den. Po snídani (houska s máslem a šunkou) jsme si zabalili batůžky a autobusem se vypravili na výlet do Harrachova ke krásným Mumlavským vodopádům. Jako první jsem však navštívili Lesní muzeum Šindelku. Výklad děti tak nadchl, že jen poslouchaly a nenašel se nikdo, komu by výklad přišel nudný. (Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, vše o výrobě šindelů, zajímavosti z lesnictví a myslivosti a spousty dalších věcí, které vám děti samy rády povypráví. Poté následoval oběd pod širým nebem, jelikož nám paní kuchařka připravila řízek s chlebíkem, do kterého jsme se opravdu s chutí pustili.
I dnes bylo potřeba zachránit pohádka dnes přišla na řadu pohádka o Budulínkovi, ve formě liščí stezky, kde jsme splnili mnoho úkolů. Nakonec pak vyrazili na již zmiňované Mumlavské vodopády. Ke svačině jsme měli čoko-rohlík s banánem a hurá autobuse zpátky na chatu. Po návratu jsme si chviličku pohráli na hřišti. Potěšili se z pohledů, které jsme od vás dostali:), puchutnali si na netradiční před večeří - gulášové polévce. A už se hlásila ke slovu další pohádka. Tentokrát pohádka o Nebojsovi (denní bojovka)......
K večeři byli Borůvkové knedlíky, pak přišla na řadu sprcha, po které jsme zapluli do postýlek, po přečtení pohádek a už si necháváme zdát sladké sny..... Všechny děti jsou v pořádku Dana, Lucka, Verča, Erika a Katka
 

17.5.2017

Sorbon - pes fotbalista u nás v mateřince

Dnešní dopolední hrátky na zahrádce jsme zpříjemnili dětem návštěvou pejskem Sorbonem. Děti se dozvěděly spousta informací - jak s pejskem zacházet, na co si dávat pozor i prevenci při napadení pejskem. Sorbon byl moc šikovný a poslušný. Nakonec si s dětmi "začutal" a zahrál fotbal. Celý program se nám velice líbil.

16.5.2017

2. den školy v přírodě

Ráno nás probudilo sluníčko svými paprsky. To se nám to krásně vstávalo. Po snídani, ke které byla křupavá houstička se sýrem, jsme se vydali na tajnou obchůzku s důležitým posláním, při kterém jsme obdrželi dopis od královny Fantazie. První úkol pro nás skřítky byl na světe. Totiž v jedné z nejznámějších pohádek zmizela perníková chaloupka. Děti se rozhodli pomoci. Cestou jsme se zastavili na svačince (ovoce a čaj) a vydali jsme se do lesa paní Ježibabě chaloupku postavit. Po cestě jsme se naučili další sloku naší písničky "Máme doma obludu".
Konečně jsem mohli splnit slib, který jsme královně dali. Každý v týmu (červeňáčků, modráčku, žluťáčku, zelenáčku) se pustil do práce. Výsledek byl neskutečný. Jedna chaloupka hezčí než druhá. Určit tu nejkrásnější byl nadlidský výkon, proto královna Fantazie odměnila všechny družstva stejně.
Jelikož čas na horách utíká velmi rychle a nastal čas oběda, rozloučili jsme s lesem i chaloupkami a vydali se zpátky na chatu. K obědu byla rajské omáčka, knedlík s hovězím masem a knedlíčková polévka. Paní kuchařka měla velikou radost z tolika přídavků.
Po krátkém odpočinku na pokojích jsme venku oslavili narozeniny našeho milého kamaráda Kubíčka. A už nás Zlatovláska provázela dalšími soutěžními úkoly (pomoc mravenečkům s perlami, přinesení živé a mrtvé vody,.....).
K večeři byla výborná čína s rýží. Po spršce pak už jen pohádka na dobrou noc a šupky hupky do svých pelíšků. Nyní už všichni krásně spinkají. Hezký večer přeje Dana, Lucka, Verča, Erika a Katka
 

15.5.2017

1. den školy v přírodě

Zdravíme všechny z Kořenova z penzionku Poezie, jsme v pořádku na místě. Cesta byla pohodová. Po příjezdu jsme se šli projít kolem chaloupky. K obědu jsme si pochutnali na vepřovém masu na kmíně s těstovinou. Chviličku jsme si odpočinuli a pohráli ve svých pokojíčkách a poté jsme se vydali na procházku po okolí. Po návratu do chalupy nás navštívila královna Fantazie a Temnota. Děti byly pasované na skřítky pomocníčky a od zítra budeme pomáhat královně zachránit pohádkovou říši. Po večeři si děti pro vás připravily překvapení a nakreslily si zážitky z dnešního dne do deníčku. Pak už hurá do sprchy, zachumlat, přečíst pohádku a spát. Všechny děti jsou v pořádku a krásně spinkají. S pozdravem Lucka, Dana, Verča, Erika a Katka.

7.5.2017

Den otevřených vrat - hasiči

Den otevřených vrat do Hasičské záchranné stanice v Nymburce se dětem moc líbil. Hasiči společně s policisty a strážníky předvedli svoji techniku, včetně ukázky speciálně vycvičených psů. Na plochu hasičského hřiště mimo jiné přistál i policejní vrtulník. K vidění byly i drony. K tomu si hasiči připravili i netradiční ukázky zásahů (jak správně uhasit hořící olej na pánvi).

7.5.2017

Vojenská technka v MŠ

Děti shlédly vojenskou techniku zblízka a na vlastní oči. Každý si mohl vyzkoušet vojenskou přilbu, posadit se do vojenského vozu, potěžkat si opravdovou zbraň, být přenesen na zdravotnicko-vojenském lehátku a spousty dalších zajímavých věcí. Dětem se setkání s vojáky velmi líbilo. 

Touto cestou děkujeme za zprostředkování nevšedního zážitku:-)
 

4.5.2017

Divadélko v MŠ - " O Tygříkovi"

Krásnou pohádkou "O Tygříkovi" jsme přivítali měsíc květen. Děti se s tygříkem "prošly" po světě, dozvěděly se spousta nového a zajímavého, a dokonce se seznámily i akordeónem, který celý příběh doprovázel.

4.5.2017

4. lekce plavání Berušky

V Aquabelle chvililčka, plavu jako rybička...ve vodě jsem jednička!!!

29.4.2017

Čarodějnické dopoledne u včeliček

Čarodějnickou docházkou to začalo, pokračovala modní přehlídka, volba krále a královny čarodějnic. Nechyběly soutěže (let na koštěti, hod pavoukem do dálky), čarovalo se, vařil se nápoj lásky a krásy (s hodpsajícími rozinky). Na závěr se hledala pavoučí havěť. Tančilo se a i oceňovalo:-)

29.4.2017

Čarodějnické dopoledne u motýlků

Čarodějncké dopoledne začalo tancem, modní přehlídkou, představení se (jméno a odkud každý přiletěl). Poté začala "čarodějnická" olympiáda (hod koštětem do dálky, čarodějnické kameny, podlézání pod koštětem....). V závěru jsme si uvařili různé lektvary a nechybělo vyhlášení výsledků včetně udílení cen:-)

 

28.4.2017

Tři pohádky o Honzovi

Dne 24. dubna  k nám zavítalo divadlo Harmonika se svou pohádkou “Tři pohádky o Honzovi”. Zpívaná pohádka, kterou děti provázel Honza se dětem velmi líbila. Děti se s Honzou naučili řadu písniček. Divadélko bylo plné krásných dřevěných loutek.

28.4.2017

Čarodějnické dopoledne u Berušek

Dnes jsme si celé dopoledne užívali čarování, módní přehlídky, soutěžení, letu na koštěti i kouzlení....a jak to u nás ve třídě vypadalo??? To Vám prozradí fotečky....moc jsme si to užívali....

27.4.2017

Miniopery od Z. Svěráka a J. Uhlíře - Šipková Růženku a O Dvanácti měsíčkách

Ve středu 12. 4. 2016 děti z naší školky navštívily Městské divadlo, kde zhlédly krásné vystoupení (miniperetky) Šípková Růženka a O Dvanácti měsíčkách. Dětem se představení velmi líbilo:-)

9.4.2017

1. lekce plavání Berušky

I malé Berušky si od čtvrtka užívají plaváníčka v AquaBelle a že je to prima a velká zábava, je patrné na fotografiích.

28.3.2017

Hudební divadelní představení - Velikonoce aneb jaro vítej

Komponovaný pořad o vzniku a zvycích Velikonočních svátků od pohanských dob a dodnes. Bohatý výběr lidových koled, písní, i poezie, včetně klasické zpívané a instrumentální hudby.

Děti se zatančily, zazpívaly, zahrály si na koledníčky. Někteří si i vyzkoušely karnevalové masky:-)

Divadelní představení se dětem moc líbilo.

28.3.2017

Beseda s dentální hygienistkou

Dne 23. března 2017 naši školku navštívila dentální hygienistka paní Marešová s připraveným programem pro děti.

Děti se dozvěděly informace o profesi zubaře a zubní hygienistky a jejich práci. Všichni si společně připomněli, k čemu nám zuby slouží a kolik jich máme. Dětem byla vysvětlena anatomie zubů (korunka, krček, kořen..), co zoubky kazí a jak bojovat proti "kazíkům". Hlavní částí byla ukázka a trénink správného čištění zubů.

Program se všem moc líbil a děkujeme paní Marešové za ochotu, profesionalitu a čas, který nám věnovala:-)

17.3.2017

Vynášení Morany

Dnes jsme se rozhodli skoncovat s paní Zimou a vydali se na Špičku. 

Vynášení Smrti nebo Morany je starodávná tradice, která se ze starých slovanských časů dochovala až do dnešní doby. Pro naše předky byl rituál vynášení zimy a vítání jara velmi významnou událostí.

Také naše MŠ dnes přivítala jaro zvykem zvaným "vynášení Morany".

Zima a hrátky ve sněhu jsou prima, ale už se těšíme na jaro a teplé dny, takže jsme dnes s nimi neměli slitování. Každé oddělení si totiž vyrobilo svou vlastní Moranu.

Na Špičce jsme se s nimi rozloučili a za doprovodu básniček a písní ,,šup,, už letěla do vody.

Na cestu jsme jí zamávali a zase za třičtvrtě roku nejdříve nashledanou.

Voda je odnesla jako symbol překonání zimy.

Podle starých zvyklostí jsme tak přívitali jaro a vyhnali  z  MŠ, Nymburka  bídu a nemoce:-)

8.3.2017

Výlet Planetárium Praha

Ve středu 8. března jsme vyjeli autobusem do Prahy, abychom prozkoumali nejen vesmír, ale celé planetárium.
Nejprve jsme se pohodlně usadili v sále pod hvězdnou oblohou. Díky sférickému kinu jsme mohli shlédnout náš program - "Příběh o Aničce a Nebešťánkovi".

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o vesmíru, planetách, vzniku hvězd a sluneční soustavě, vývoji Země a vzniku života. Seznámili jsme se také se symboly jara a zvyky.

Po programu nám zbylo trochu času prozkoumat i samotné planetáriem, kde jsme si prohlédli spoustu zajímavých věcí.

Z výletu jsme si přinesli spoustu hezkých zážitků!

5.3.2017

Divadélko v MŠ s pohádkou "Jejda a strašidýlka" 

V středu 22. 2. 2017 shlédly děti v naší MŠ veselou pohádku "Jejda a strašidýlka" hranou roztomilými dřevěnými loutkami herci divadelní agentury "Perštejni". Žertovná pohádka prováděla chlapečka "Jejdu" pohádkovou říší, kde se seznámil a radou i skutkem pomohl čarodějnici, vodníkovi, čertům a drakovi.

Pohádkovým vyprávěním děti poznaly hodnotu kamarádství, pomáhání druhým a šetření přírody.

Po shlédnutí pohádky si děti zblízka prohlédly a pohladily "dřevěné herce".

5.3.2017

Březen do knihovny vlezem:-)

Minulý týden jsme navštívili naší Městskou knihovnu v Nymburce. 

Při besedě v knihovně děti pozorně poslouchaly a znaly odpovědi na většinu položených otázek.

Pověděli jsme si, jak vypadá kniha a časopis, kdo knihy píše a maluje do nich obrázky, jak jsou knihy uložené v policích, jak se ke knihám správně chováme.....

Paní knihovnice nás seznámila se zajímavou knížkou "Knížka", která zaujala snad všechny děti. Děti s radostí poslouchaly, zároveň spolupracovaly, zkráta a dobře pobavily se:-)

 

28.2.2017

Návštěva myslivců v MŠ

Během pondělního dopoledne nás ve školce navštívili páni myslivci z mysliveckého spolku Záhornice. Děti jim totiž během podzimu sbíraly kaštany, žaludy pro dokrmení zvěře během zimy. Dnes jim byla velkou odměnou bohatá ukázka, povídání a poslech zvířecích zvuků.

1.2.2017

Kouzelné bublinky - kouzelnické vystoupení

Pan kouzelník Robert Navaro ukázal dětem představení s pomůckou obyčejného provázku. (Překládal provázek, stříhal na několik částic a v samém závěru zůstal provaz zase celý a neponičený) Neskutečné:-) Seznámil děti s procesem telepatie. Paní Ingrid vystoupila s obručemi.  V poslední části jsme viděli námi očekávanou bublinkovou show. Pomocí brčka vytvářel Robert krásné mýdlové bubliny. Ty měly různý tvary a on je i svým pohybem různě tvaroval. Vytvořil kostku, která byla  uzavřena v bublině, spojil různě bubliny k sobě a vytváří různé obrazce. Velmi se nám líbilo vytváření obřích bublin, kam postupně schovává jedno až tři děti. A aby toho nebylo málo, uzavírá do bubliny i  paní učitelku Lucku. Byla to prostě  paráda a my se nemohli vynadívat. Pak vytvářel z bubliny duhu, spojenou duho do jednoho kola. Při vytváření bublin jsme mohli pozorovat i množství a velikost těchto bublinek. Kdybychom mohli být celé dopoledne  s panem  Robertem a Ingrid Navaro, asi by se dalo po celou dobu sledovat nové a nové triky:) Už nyní se těšíme na další vystoupení:-)

28.1.2017

Vítání občánků

I v letošním roce děti z naší MŠ -  ze třídy Motýlků přivítaly nové občánky města Nymburk, za což jim velmi děkujeme. Svými recitačními výkony zpříjemnily rodičům slavnostní uvítání jejich dětí do života.

Tomek Vojta, Davídek Filip, Lounová Alička.

 

 

18.1.2017

Solná jeskyně 2017 Berušky

Když je venku mrazivo, chodíme si hrát se solí. Je to skoro jako na písku. A po cestě se i krásně projdeme a vyvětráme. :) :) :)

18.1.2017

Vítání občánků - MĚÚ Nymburk

Děti, které chodí na radnici vítat naše malé občánky, mají nové, slavnostní oblečení. Ale že jim to sluší.... :) :) :)

7.1.2017

Bobovačka ve školce

Všude děti snížek láká,

HURÁ!!! Jdeme ven.

Postavíme sněhuláka,

to se nasmějem!

2016

30.12.2016

Vánoční zpívání a nadílka ve školce

Vánoční atmosféru jsme si společně s dětmi ještě více přikouzlili krásnou, vánoční besídkou, která se konala 19. 12. 2016 v zadní části naší krásné zahrady. Sešlo se nás opravdu hojně. Rodiče, prarodiče, další příbuzní i přátelé naší školky. Všem se na chvíli zastavil čas. Vystoupení dětí bylo opravdu povedené. Tóny koled zněly i do nedalekých ulic díky ozvučení šikovného tatínka ze školky. Na konci čekalo všechny občerstvení v podobě štrůdlu, teplého čaje a pro dospělé i svařáčku. Návštěvníci si mohli nakoupit ještě poslední dárečky. Druhý den na všechny děti čekala ve školce nadílka. Rozzářená očka, zatajený dech a okamžiky štěstí, to všechno naplnilo celou školku a všechny zaměstnance, protože vánoční čas je pro nás všechny ten nejkouzelnější okamžik v celém roce.

18.12.2016

Vánoční výlet na Zámek Loučeň

Ve středu jsme se všichni vydali do nedalekého Loučeňského zámku. Zde jsme si prohlédli, jak kdysi dávno slavili Vánoce princové a princezna. Komorná nám hezkým vyprávěním přiblížila vánoční zvyky a tradice. Dokonce jsme si mohli i společně zazpívat v salónku koledy, prohlédnout si slavnostní prostření tabule, pokoje princů i princezny a knihovnu. Zde na děti čekalo překvapení. Pod stromečkem byla již nadílka, ze které každý dostal jeden dáreček. Poté jsme si ještě ozdobili perníčky a vydali se na průzkum labyrintů. Po návratu do školky nás krásný zážitek natolik zmohl, že jsme se rádi zachumlali do svých pelíšků a nakonec všichni spokojeně usnuli. A o čem se nám zdálo? Přece o tom, že se již brzo dočkáme opravdové nadílky.  

13.12.2016

Bubnování ve školce

Dne 30. 11. 2016 k nám do školky zavítal "Susha", aby dětem odtajnil kouzlo afrických bubínků.

13.12.2016

Mikulášská nadílka ve třídě Berušky

I k našim nejmenším zavítal v pondělí 5. 12. 2016 Mikuláš se svými kamarády. A že taková návštěva může být vlastně pořádná legrace si vyzkoušeli i naši nejmenší broučkové a berušky.

7.12.2016

Včeličky - vánoční odpoledne pro Klub Seniorů Nymburk

Vánoční svátky sebou přinášejí nejen dárky a dobré cukroví, ale také radost, kterou se snažíme rozdávat. Proto jsme se s dětmi vydaly potěšit babičky a dědečky do Domova důchodců v Nymburce. Naše vánoční pásmo koled a písní sklidilo nejen potlesk, ale hlavně úsměv na tvářích všech zúčastněných. Děkujeme všem z Domova důchodců za překrásně strávené dopoledne:)

5.12.2016

Mikuláš ve školce

Jako každý rok do naší mateřské školky zavítali čerti, Mikuláš s Andělem. Ani 5.12.2016 tomu nebylo jinak. Děti zůstaly v úžasu, dokonce ani ti, co mají pro strach uděláno, nevydaly ani hlásku. Kniha hříchů prozradila, jak si někdo okusuje nehtíky, další nechce půjčovat hračky, vzteká se anebo nepapá. V tu chvíli všichni malí nezbedníčci oněměli údivem. Naštěstí vše zachraňoval hodný Mikuláš s andílkem. Děti poté, co slíbily čertům, že už špatné skutky nikdy neudělají a Mikulášovi zarecitovaly básničky nebo zazpívaly písničky, dostaly balíčky s dárečky.

 
 
14.11.2016

Práce s interaktivní tabulí

Pokaždé, když kamarádi ze tříd Včeličky a Motýlci odjedou na plaváníčko, probíhá u dětí z předškolních tříd individuální hrátky....dnes jsme si společné dopoledne užili u interaktivní tabule. Každý měl za úkol složit vybraný obrázek z puzzlí, najít stejný obrázek dobravní značky a dle názvu, také dopravní značku označit. Nakonec jsme si prohlédli interaktivní statek, kde jsme poznávali spousta zajímavých věcí a činností.

12.11.2016

VIII. plavání s Motýlky a Včeličkami

Dnes si děti vyzkoušely plavat s podložkami -  vpřed,  vzad, (hezky splývat).  Pásečky u neplavců nesměly chybět. V závěru hodiny se přistavěla skluzavka a šupky, hupky za kroužkem do vody, avšak poslední dvě jízdy byly bez pomůcek - šikulky:-)
Pokročilé děti si vyzkoušely plavat na zádech jen za jednou ruku, což není nic jednoduchého. Posuďte sami. Jsme na děti  všichni moc pyšné:-)
 

7.11.2016

Listí prostě milujeme :)

Podzimní hrátky na zahrádce a naše Berunky :) :) :)

31.10.2016

VII. plavání s Motýlky a Včeličkami

Dnes se děti rozcvičily jako medvídci nejdříve na suchu, pak také ve vodě.

Neplavci si navlékli medvědí rukávky.

Plavalo se popředu, pozadu, s pásečkem i bez, splývalo se, lovilo se (rybičky). Hledali se medvědí kamarádi z lesa, sbírali se šištičky.

V závěru hodiny si děti vyzkoušely připravenou medvědí cestičku s potopením se pro překvapení:-)

Zkrátka a dobře hodinu jsme si užili opravdu všichni:-)

24.10.2016

VI. plavání u Včeliček a Motýlků

Děti si dnes vyzkoušely mimo splývání a šipky, plavání s rybičkou hned na několik způsobů: jako na koni, s kabelkou, nebo kruhem.

Novinkou bylo pro pokročilejší děti skákání (chození) ve vodě jako žabičky (bez plaveckých pomůcek) přes celý bazén.

Opět byla  pro děti připravená plavecká dráha se skokem do vody a dnes i s překvapením (domeček).

Děti byly moc šikovné a dle úsměvů ve tvářích se všem lekce líbila:-)

 

 

19.10.2016

Dýňování ve školce - zahradní slavnost

Na zahradě mateřské školy se sešlo mnoho rodičů a dětí. Děti měly za úkol donést již vydlabanou, ozdobenou dýničku, kterou si také hned u vchodu podepsaly. Pojmenováním a rozsvícením své dýničky započaly první úkol. Dýni pak každý umístil na výstaviště u školky. Tam si své dýně mohli všichni společně "okouknout". Poté na děti čekalo šest stanovišť s úkoly: Shoď, co nejvíce dýní, hod dýní do bedýnky, dýňová skládačka a dýňový slalom. Posledním stanovištěm byla tajuplná bedýnka s překvapením. Zde na každého čekala sladká odměna a  dýňový svícínek. Mezi vystavenými dýněmi se objevovaly dýně různých "nálad" - usměvavé, zamračená, strašidelné, dokonce i zvířecí, jako např. kočka a netopýr, či domeček. Zkrátka a dobře, všechny byly úžasné a nyní nám zdobí a osvětlují schodiště ke vchodu do MŠ. Jak to všechno probíhalo a jak se dýně povedly si již nyní můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Pravdou je, že počasí nám přálo a přispělo nemalou měrou k dobré náladě. Všem zúčastněným děkujeme za společné prožití jednoho krásného, říjnového podvečera. Těšíme se na hojnou účast i v příštím roce :) :) :)

19.10.2016

V. plavání u Včeliček a Motýlků

V pondělí nás opět čekalo plavání v Aquabelle. Děti se na úvod pozdravily „rybičkovým“ a  „velkáčovým“ pozdravem. Zakopaly si nožkama do vody,  zabublinkovaly.  

Následovalo - splývání po bříšku a na zádech (ať už s pomůckou nebo bez). Všichni si z vody vylovili barevné špuntíky, kroužky a obrázky. Plavci, i neplavci (s nadlehčovacím páskem ježka, nebo bez něj) se učili, jak se dělá šipka a co je to hřebík:-)

V závěru hodiny si kazdý vyzkoušel: projít  po plovoucích destičkách se skokem do vody a podplaváním:-)

Děti byly nadšené, nikomu se z vody nechtělo:-). Už teď se všichni těšíme na dalších plaveckou lekci:-)

18.10.2016

Keramika v Beruškách

Ode dneška si umí naši malí umělci pohrát i s keramickou hlínou...

12.10.2016

Výlet Svíčkárna RODAS

V úterý 12. 10. 2016 nás autobus dopravil do svíčkárny Rodas v Šetajovicích. Těšili jsme se, co pěkného si vyrobíme. Protože podzim je již v plném proudu, naše vyrábění bylo tématicky zaměřeno na blížící se Halloween. Děti si vlastnoručně namáčely svíčky do barevné polevy, odlévaly voskové ozdoby a vykrajovaly glycerinová mýdla. 
Dopoledne strávené ve svíčkárně jsme si všichni opět užili, bylo o nás perfektně postaráno a naši malí nováčci? Ti vše zvládli na jedničku:-)

10.10.2016

IV. plavání u Včeliček a Motýlků

Dnes si děti zahrály si ve vodě na motorky, auta - rozvezly obrázky na druhý břeh, podplavávaly kruhy. "Velkáči" si vyzkoušeli svou první šipku. Přeplavávaly bazén po délce  hned několikrát - prsa  i splýváním.  Vyzkoušeli si skok do vody jako hřebík:-) Jsou to šikulky, šikovné. Paní učitelky z nich mají obrovskou radost:-)

7.10.2016

Cestujeme do Afriky s Honzou Krejčíkem

Čáry, máry, ententýky, poletíme do Afriky...přidržte si čepice, hop a už jsme v Africe!" aneb jak děti poučit a zabavit, to zná nejlíp Krejčík Honza.

5.10.2016

Na návštěvě u Motýlků

"Koulelo se, koulelo..." když jsem zaslechla  zpívat děti s kytarou, nedalo mi to a musela jsem je okamžitě navštívit. :) :) :) Jsou to opravdu šikulky!

4.10.2016

Divadélko v MŠ

Dnešní deštivé dopoledne dětem ve školce zpříjemnila pohádka "Prasečí slečinky". 

3.10.2016

II. plavání Včeliček a Motýlků

"V Aquabelle chvilička, plavu jako rybička, ve vodě jsem jednička". Dnes jsme si plavat s rybičkou, i jako rybička vyzkoušeli hned několikrát:-). Rybička nám posloužila jako kruh, koníček, kabelka, plovací destička. Všem se to moc líbilo, a kdybychom chodili už do školy, zasloužili by všichni jedničku s hvězdičkou:)

3.10.2016

III. plavání Včeliček a Motýlků

Plavou popředu, plavou pozadu, nad vodou pro některé i pod vodou a společně s úžasnými lektorkami plní mnoho úkolů. Dnes se z poslední skupiny chlapců stali "velkáči". Vyzkoušeli si šipku, plavání bez pomůcek (kruhu a jiného) také se naučili  nový pozdrav ("Hip, hip, hop, hurá").

Jak vodní dovádění vypadalo se můžete podívat z přiložených fotografiích.

 

 
28.9.2016

Berušky na procházce

Tento týden jsme se s Beruškami vrhli na téma "Místo, kde žiji." A protože máme rádi poznávání, bez dlouhých řečí jsme se šli naším nejbližším okolím projít. S dětmi jsme navštívili hradby, poznali řeku Labe, elektrárnu, říčky Velké Valy a Malé Valy, kostel sv. Jiljí. A zítra se chystáme ke škole a nádraží.

25.9.2016

Včeličky venku na zahrádce

Užíváme si sluníčka plnými doušky:-)

25.9.2016

I. plavání se Včeličkami a Motýlky

Plavání v první polovině školního roku navštěvují především předškoláci. Posuďte sami, jak se jim v bazéně líbilo:-)

19.9.2016

Berušky si krásně hrají celý den

Naši nejmenší jsou opravdu rozkošní. A jak jim to jde ve školce? To Vám napoví naše fotečky ze třídy Berušky.

13.9.2016

1. Divadélko ve školce

Dnešní dopoledne dětem zpříjemnila muzikálová pohádka "O Terezce a Matějovi". V ní se děti dozvěděly, že láska a přátelství je nad všechno zlato a bohatství. A jak jsme si to užili? Na to se můžete podívat na fotečkách.

3.9.2016

2. den u Berušek

Naše malé berušky si ve školce už druhý den krásně hrají. A všimli jste si něčeho??? Nikdo z nich v pátek za celé dopoledne ani nezaplakal :) :) :) Jsou moc šikovní a my už se s paní učitelkou Verčou těšíme, co všechno nás naučí. :) :) :)

30.6.2016

Přespáníčko ve školce 2016

Strašidelný večer, dne 29. 6. 2016 otevřela MŠ Čtyřlístek své brány netradičně až v 18:00 hodin. Tehdy nám začala akce plná překvapení a zážitků. Vše začalo úspěšným si ustláním svých “pelíšků“ v horním patře MŠ, při které asistovali dětem maminky a tatínkové. To byla poslední chvíle, kdy naše děti viděly své rodiče. S radostí dětičky odešly na nově zbudovanou část zadní zahrádky, kde je čekalo velké překvapení. Všichni se uvelebili na dekách a vše mohlo začít. Přiběhl Budulínek s lištičkami a potom i Červená Karkulka. Pohádkové písničky se linuly naší zahradou, ba byly slyšet až do dáli. Tyto pohádky nám zahráli děti i dospělí z divadelního souboru Hálek. I když tyto pohádky naše děti dobře znají “vykulily“ očička a jedním dechem poslouchaly, co se to pod naším dubem odehrává.  Z vystoupení sršela profesionalita a silné herecké nadšení. Tímto jím všem děkují naši malí diváci i personál MŠ.  Během pohádek dětem začalo kručet v bříšku, a proto se odebraly na buřtíkovou hostinu. Po naplnění pupíčků jsme se usadili na kopci, kde zazněly tóny kytary. Zazpívali jsme si známé i neznámé písně a hlavně jsme se naučily jednu novou. Poslední píseň nás zavedla do děje plného vrzání, dupání, kňourání a strašení. Pod tímto dojmem jsme si nakreslili na chodníček plno úžasných strašidýlek. Za soumraku se rozsvítily svíčky na zahradě, strašidla se schovala do křoví. Děti tuto cestu za strašidelnou odměnou absolvovaly bez bázně a s nadhledem. Místo, aby se objevily slzičky, tváře dětí rozzářily úsměvy: „My jsme to zvládly“. Po úmorné cestě si děti došly umýt strašidelný prach, mastnotu z buřtíků a šupky, hubky do postýlek. Do minuty všichni usnuli se sny plné zážitků, z dnešní akce. Ráno děti posnídaly, jako králové díky maminkám, které jim připravily obří hostinu. Tímto jím děkujeme za dobré pochutnáníčko. Už se těšíme na další strašidelnou noc v novém školním roce:-)

 

15.6.2016

Rozloučení s předškoláky na MĚÚ Nymburk

Středeční dopoledne bylo věnováno naším nejstarším ….věříme, že jejich předškolní období, které prožívali na půdě naší mateřské školy bylo veselé, plné radosti, kamarádství a krásných zážitků. Ale jak se říká, všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo přijít něco ještě o mnoho krásnějšího…Všem našim „školním zlatíčkám“ přejeme úspěšný start do „velkého světa vzdělávání a povinností“. Mnoho kamarádů, jedniček, úsměvů a pohody.  Všem rodičům těchto dětí, děkujeme za krásné chvilky, které s námi prožili a přejeme jim hlavně pevné nervy a dosti humoru :) :) :) A v září vykročte pravou.....!!!!

14.6.2016

Poslední lekce plavání Berušky

Úterní dopoledne jsme si parádně užili a dostali jsme i krásné diplomy :) :) :) Tak zase v září vodičko....

12.6.2016

Poříční Policie Nymburk

Páteční dopoledne jsme věnovali návštěvě  Poříční Policie Nymburk. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého. Prohlédli jsme si policejní automobil, základnu, soupravy pro potápění a v neposlední řadě i všechny loďky a čluny. Na jedné nás strážníci dokonce povozili.

7.6.2016

Tajný výlet 2016

Protože jsme se celý rok pilně učili, hráli si, a protože jsme ve školce všichni dobří kamarádi a ti největší nám brzy odejdou do základních škol, připravili nám naše paní učitelky netradiční výlet na rozloučenou se školním rokem i kamarády. Kromě nich nikdo nevěděl, co se vlastně toto úterý bude dít. Ráno nás u školky vyzvedl autobus, který mířil směr Kutná Hora. Brzo jsme se ale ocitli u krásného, rozlehlého zámku Kačina – to byl cíl naší dnešní cesty. Nejprve jsme se trošku báli – jako prohlídka zámku má být za odměnu??? Spíše za trest :) :) :). Zanedlouho, ale výlet nabral nečekané obrátky – ocitli jsme se v zámecké síni, kde jsme shlédli pohádku „O Jankovi“. Pohádka nám přiblížila bytosti, které dříve zámek obývali. Další komnaty se nám otvíraly skoro samy – mohli jsme se podívat, co tajemného ukrývalo sklepení zámku (paní učitelky věděly proč pro všechny případy do batůžků přibalit i rukavice :) :) :) ). Očekávali jsme peklo, skřítky, hastrmany, hladomornu, vězení, ale byli jsme vyvedeni z omylu – ve sklepení jsme objevili pouze kuchyni, dřevárnu, železárnu, pokoje pro služebnictvo a stáje. Ve vrchních komnatách, ale čekalo překvapení – nejen, že jsme se  mohli v „kostymérně“  změnit v pohádkové bytosti, nakonec jsme i peklem projít museli. "Zde se na nás usmívali různá čertiska - loutky. A protože máme ve školce převážně hodné děti, nakonec jsme objevili i loutky ze známých pohádek a nebíčka. Po dopolední prohlídce zámku nám ale vytrávilo. Nezbývalo, než navštívit polní kuchyni a bříška naplnit opečeným buřtíkem, a že v přírodě chutná nejvíc jsme objevili záhy. Neváhali jsme proto, a nakonec okusili i dezert ve formě zámecké zmrzliny. Počasíčko přálo, pohráli jsme si na hřišťátku a alou do autobusu, vždyť u školky už na nás netrpělivě čekali zvědaví rodiče :) :) :) .

4.6.2016

Hudební koncert žáků ZUŠ

V pátek k nám zavítaly děti z Lidové školy umění v Nymburce pod vedením pana profesora Jiřího Čmugra. Oceňujeme a zároveň děkujeme za velmi pěkné vystoupení plné zpěvu a hry na hudební nástroje (flétnu, klavír, violoncello). Vystoupení se dětem moc líbilo:-)

2.6.2016

Den dětí ve školce

Středeční den si prostě a jednoduše u nás ve školičce užily všechny děti!!! My jim nadále přejeme krásné, šťastné dětství plné veselých rošťáren!!!

1.6.2016

Oslava dne dětí v Parku pod Hradbami

Dnes jsme se společně vydali za radovánkami s Honzou Krejčíkem. Jelikož nám počasí přálo, mohli jsme si celé dopoledne užívat tance, zábavy i divadélka.

28.5.2016

Škola v přírodě 6. den - Den odjezdový
 

Únava z celotýdenního dobrodružství konečně dohnala i naše dětičky, a proto nás dnes nechaly vyspinkat do krásných 7:00 hodin. Postupně jsme se oblékali, vyčistili si zoubky. Stihli jsme posledních pár pokojových lotrovin, jelikož jsme už měli povětšinou všichni zabaleno. Na snídani jsme si naplnili bříška. Poté do deníčku zaznamenali zážitky ze čtvrtečního dne. Před svačinkou jsme si ještě stihli u kytary zazpívat písničky, které jsme se společně naučili (nevím proč :) :) :),  největší úspěch měly písničky Brouk a Příšera :) :) :). Nechte si je doma od dětí zazpívat). Poté jsme se společně vydali před chaloupku. Tady na nás čekalo velké překvapení. Za celotýdenní snahu dostávaly děti odměny - medaile, časopisy, omalovánky a hračky. (Moc děkujeme všem rodičům za velkou a podporu, co se týče všech předmětů, ovoce, sladkostí, které jste nám připravili). Nakonec byly oceněné i paní učitelky - což nám od Marečka udělalo opravdu velkou radost. Nakonec nám zbylo ještě trochu času do oběda, a tak jsme si zahráli pohybové hry a zaházeli si s hakysáky. K obídku jsme měli zeleninkovou polévku a přírodní kuřecí plátek s brambůrkem. Někteří i po obědě dostali Kinedryl a šupky, dupky do autobusu. Zde se únava všech ještě více potvrdila. Cesta rychle ubíhala a my jsme se brzo ocitli v náručí rodičů!

Všechny děti moc a moc chválíme! Byly naprosto kouzelné, samostatné a poslušné. Díky počasí, žádnému onemocnění a jen drobným odřeninkám (se kterými se počítalo :) :) ). Máme (snad i to tak cítí děti) všichni krásné zážitky, vzpomínky a veselé historky....

Všem rodičům děkujeme za úžasnou spolupráci a podporu!

Jste všichni prostě báječní a díky vám, nás naše práce čím dál víc baví a těší!!!

Tak příští rok zase někde na horách, ahóóóóój!!!!!

(PS: Půjdete s námi i do zimní školy v přírodě??? :) :) :) :))

26.5.2016

Škola v přírodě 5. den

Ráno jsme vstávali v půl sedmé. Čekala nás výborná snídaně. Poté jsme se vrhli do malování deníčku. Během dopoledne jsme se naučili dvě nové písničky s kytarou o Broučkovi a Příšeře. Školkovou hymnu už umíme všichni. Pak jsem si šli zahrát pohybové hry na hřiště a postupně jsme vytvářeli gumové míčky – „hakys míčky“. Netrvalo dlouho a čekal na nás obídek Znojemská s rýží. Po obědě jsme si chviličku odpočinuli a vydali se směr Janov na Hašlerovu chalupu. Cíl jsme zvládli brzo, a proto nám ještě zbyl čas pohrát si v lese a znovu si postavit domečky z přírodnin. Cestou k chalupě jsem zažili dobrodružství v podobě scházení sjezdovky u Valentino. U chaloupky nás všichni vyhlíželi, neboť už nám večeře voněla ze stolů (bramborová kaše se sekanou). Po večeři jsme ještě zažili cestu za pokladem. Také se nám vrátilo kouzlo ztraceného včerejšího dne v podobě stromu duchů. Den jsme završili balením. Ve 21:00 hodin se z chaloupky ozývalo tichoučké oddychování. Přejeme vám dobrou noc!! Zítra se na vás už moc těšíme!! Pusinky posílají vaše dětičky:).

25.5.2016

Školka v přírodě 4. den

Náš strašidelný den začal v 6:30 hláškou: „ Já ti něco řeknu. Víš, že sloni mají větší mozek než my?“. Po snídani jsme vyrobili plátěné bubáčky a šupito do lesa postavit chaloupky skřítkům. Při návratu z lesa nás skřítci odměnili melounovým překvapením (Děkujeme sponzorům). Pak jsme si pochutnali na výborném obědě (hrášková polévka, kuřecí nudličky s bramborem a karotkou). Jelikož byl odpočinkový den, tak jsme do půl třetí spinkali (ne všichni).  Odpoledne nás čekal výšlap na Bedřichovské výhledy – zbytečně, viděli jsme pouze mlhu. Po návratu nás zase pozlobili skřítci s úkoly (Typu: předveď - rozzuřeného psa, ospalou kozu, přejedené prase…).

K večeři jsme měli (těstoviny s gulášem). Následovala příprava na strašidelnou party. To bylo příprav. Malování, česání, oblékání, shánění masek. Po strašidelném tanci dokonce přiletěla oknem slečinka strašidelná (Paní učitelka Lucka). Strašidelný mumraj nabral nečekaných obrátek. Jak se říká: v nejlepším je lépe přestat -  tak se naše strašidélka začala pomaličku vytrácet do sprch a svých postýlek.

 Než se chata zahalila do úplné tmy, bylo slyšet z pokojů už  jen oddychování.

24.5.2016

Školka v přírodě 3. den

Ráno jsme si přispinkali do 7 hodin (konečně) :) :) :). Po důkladné ranní hygieně a účesech jsme si pochutnali na výborném pudinku, vánočce, šunce, sýru a zelině. Rozšifrovali jsme cíl výletu a domalovali si obrázek do deníčku (z pondělí).  Poté jsme vyrazili hezkou procházkou na autobus, který nás odvezl do Liberce - do ZOO. V ZOO jsme si bříška naplnili obědem dle dětských představ (kuřízek a hranolky, Jupík  a zmrzlinka) a vydali se na obhlídku zvířátek.  Po obědě nás na chviličku zastihla krátká přeháňka,  takže šupky do pláštěnek. Po chviličce si z nás sluníčko udělalo legraci a vrátilo nás z pláštěnek ven.

Pří výkladu paní učitelky Lucky byli takový vtipálci a odpovídali stylem, zeptej se proč a odpověz si sám. :) :) :) 

Malá ukázka......

Lucka: „Kolik má ta antilopa nohou?"

Děti: „4“

Lucka: „Kolik má ta antilopa rohů?“

Děti: „ 2“

Lucka: „Kolik má ta antilopa očí?“

Děti: „2“

Děti: „ A kolik má ta antilopa ocasů?  - jeden :))))“

Prostě jsme se všichni od srdce zasmáli a v dobré náladě pokračovali dál. A na závěr jsme se pokochali pohledem na kůníčky (Martin V. :)))) a vydali se k tramvajové zastávce.

Cesta netrvala dlouho a my jsme se brzo ocitli v krásné krajině Bedřichova.  Při návratu nás navštívila víla Izerína  a dětem rozdala poklad ve formě reflexních přívěšků na batůžek (DĚKUJEME RODIČŮM!!!). Na chaloupce nás přivítali správci výbornou večeří (nudičková polévka a svíčková s knedlíkem). Nezbývalo než si popovídat o zážitcích, které se dětem líbily. Zazpívali jsme si naší školkovskou písničku (Mravenčí paseka) a vydali se do postýlek.

Dětičky byly dnes asi opravdu unavené, protože poslední zvuky  se z pokojíčků ozývaly ve 20:45 hodin.

Heslo dnešního dne učitelek: "Já být unavená, já o tom ani nevědět:-)"

Posíláme pozdravy!!!

23.5.2016

Školka v přírodě 1. den

Cesta nám rychle ubíhala. Na chaloupku jsme dorazili dle plánu. K obědu jsme měli rýži s omáčkou a masíčkem. Po obědě jsme si chviličku odpočinuli a vrhli jsme se do vybalování. Poněvadž jsme byli všichni šikovní, měli jsme čas na krátkou procházku a průzkum hřiště u chaloupky. Před večeří nás navštívili vládci Krkonoš a Orlických hor a společně nám vyčarovali vládce MUHU - hor Jizerských. Nezbývalo nám než se seznámit s pravidly přírody, chalupy a splnit první úkol. K večeři jsme měli špagety s boloňskou omáčkou. Poté jsme se všichni vykoupali a šupky, hupky do postýlek. Ve 22:00 hodin se už z chaloupky ozývalo slastné oddychování i chrápáníčko:-)

23.5.2016

Škola v přírodě 2. den

Do nového dne nás dětičky přivítaly v šest hodin ráno. V klidu jsme se všichni oblékli, nasnídali a naplnili bříška snídaní v podobě švédských stolů. Pak následovala rozcvička - dračího pětiboje a pohybových hrátek.  Poté jsme se pustili do malování pohledů, které jsme i odpoledne společně hodili do poštovní schránky. K obědu jsme měli bramboračku a kuřátko s brambory. Naučili jsme se společnou písničku s kytarou a odpočinuli si ve svých pokojíčkách. Odpoledne jsme se vydali na rozhlednu Královku, kde nás po cestě čekalo milé, sladké překvapení ve formě nanuků. Po strnité, kamenité cestě se nám šlo těžce, přesto jsme byli všichni šikovní a brzo jsme se na vrchol dostali. Za odměnu nás čekala prohlídka skotu s přednáškou milé paní učitelky Dany a hrátky na dětském hřišti. Na večeři jsme se dostavili jen tak - tak. Děti měly velkou motivaci, zaběhly 4 km během chviličky a bříška tak zaplnily dukátovými buchtičkami. Poté nám hodná sova přinesla pozdravy z domova a my jsme se v klídku mohli uchýlit do peřinek.  Přejeme dobrou noc:-)

PS: Pedagogický personál po krásném prožitém dnu otevřel pozdrav od pana Bělohradského, tímto děkujeme a posíláme pozdravy:-)

14.5.2016

Sportovní den v SC Tyršák

V pátek měly naše nejstarší děti možnost navštívit SC Tyršák. Zde pro ně byl připraven bohatý program plný sportovních i kulturních zážitků. Nejen, že si děti vyzkoušely co to obnáší být basketbalista, volejbalistka, ruggby hráč, dokonce měly možnost setkat se s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Všichni si celé dopoledne užili a do školky se vraceli s krásnými zážitky. Děkujeme za pozvání.

3.5.2016

Květnové dny ve školce

Ve školce je přece krásně....společně si užíváme taneční hrátky. A když je venku nádherně, užíváme si to na naší krásné zahrádce. Díky Vám rodičům, nám do konce května na obou zahradách přibydou tři nové houpačky, pružinové houpadlo, lanové centrum, zastínění pískoviště a gumová prolézačka. Takže naše hrátky, budou zase o něco veselejší :) :) :) a až bude velké teploučko, chystají se opět rozprašovače na vodní hrátky.

1.5.2016

Čarodějnice ve školce

V pátek ráno se to kolem školky jenom hemžilo....slétali se totiž čarodějové, kouzelníci, čarodějky a další všelijaké kouzelné bytosti. A hned to začalo. Od rána se tančilo, peklo, jedlo a hodovalo. Vařili jsme kouzelné lektvary na různá trápení, štěstí, zdraví, lásku....poznávali jsme bylinky, dokonce jsme některé i ochutnali. No prostě a jednoduše jsme si celý magický den kouzelnicky užili...jen se na to podívejte... :) :) :)

28.4.2016

Strašidelné sklepení MěÚ Nymburk

Celotýdenní téma "Čarodějný rej", jsme dnes doplnili návštěvou výstavy "Strašidelné sklepení" na Městském úřadě v Nymburce. Měli jsme velkou radost, výstava byla velice povedená, všem se strašidýlka moc líbila a žádné z dětí se nebálo. Nakonec jsme si všichni zahráli v pohádkové herničce a za velkou odvahu dostali Řád malého nebojsy.

21.4.2016

Celodenní výlet do Pěnčína

Dnes jsme se společně vydali do areálu Pěnčín. Užili jsme si krásnou a poučnou exkurzi při výrobě korálků a korálkovou dílničku. Projeli jsme se výletní mašinkou, navštívili kozí farmu a prohlédli si další hospodářská zvířata a stroje. V době obídku jsme navštívili místní restauraci a posilnili se výborným řízečkem a barambůrkem. Na závěr jsme si ještě užili dětské hřiště a pomalu jsme se chystali k návratu.

15.4.2016

"Nechci kazy" - prevence

Dnes k nám do školky zavítala milá paní sestřička z ordinace dentální hygieny. Dětem vysvětlila proč je důležité správné čištění zoubků, co je dobré jíst a co naopak zoubkům škodí. Nakonec mohli všichni své nové znalosti a dovednosti zúročit na prvních pacientech :) :) :) .

12.4.2016

Plavání Berušky

V Aquabelle chvilička, plavu jako rybička, ve vodě jsem jednička!!!!!

6.4.2016

Motýlkové, motýlkové a zase motýlkové

Je prostě jasné, že i ve třídě Motýlků to žije!!!

17.3.2016

Dopolední výlet do Skanzenu Přerov nad Labem

V dnešní krásné, opravdu jarní dopoledne, jsme se s dětmi vydali za krásami dávných dnů, zvyků i tradic. Prohlédli jsme si netradiční vesničku v Přerově nad Labem. Zjistili spoustu nového o svátcích jara - Velikonoc, a tím i prohloubili a upevnili informace z vyprávění a tvoření ve školce. Všem se výlet velice líbil a nemalým zážitkem pro děti bylo i tvořeníčko za pomoci babiček. Domů jsme si tak spolu se zážitky odváželi i Svatodušní holubičku a ovečku z vlny.

16.3.2016

Malujeme na okna

Děti ze tříd Včeličky a Motýlkové, nám školku krásně vymalovaly a tím již přivolaly jaro :) :) :)

13.3.2016

Úprava zadní části zahrady

Z bezpečnostních důvodů jsme se letos rozhodli prořezat a pokácet stromy, které již nebyly úplně v pořádku. Dřevo bude využito a dětem v zadní části zahrady vzniknou nové prostory a "úkryty" ke hrám. Již nyní stojí na kopci hradba z kmenů, úkryt v kopci a pracuje se na totemu, prolézačkách a lavičkách. Věřím, že se Vám nově upravená zahrada bude líbit. Plánujeme také novou výsadbu okrasných dřevin.

1.3.2016

Maškarní rej aneb Šaškování ve školce

Haló, haló, hej, hej, hej, přijďte na maškarní rej! Úkol byl jasný - přijít do školky v převleku klauna, šaška, kašpárka.... Děkujeme všem rodičům za úžasnou spolupráci a zapálenost do našich akciček. Ráno jsme se, jako obvykle, scházeli ve třídě Berušek.  Hráli jsme společenské hry, tančili, malovali, dokonce i na obličeje,  a neustále vítali nové a nové klauny. Během dopoledne se rozjela velkolepá show. Naučili jsme se Ptačí tanec, Letkis, Mašinku a Bobíka. Nechybělo výborné občerstvení, o které se nám postaraly paní kuchařky Péťa a Ivča. Naše karnevalové rejdění stálo prostě zase za to!

28.2.2016

Týden plný pohybu aneb „Zimní olympiáda“ u včeliček

Slavnostní nástup k zahajovacímu ceremoniálu (nástup sportovců, olympijská i státní hymna, prezident, vlajkonoši, předseda, slib, vyvěšení olympijské vlajky a zapálení olympijského ohně) proběhl se vší parádou.

Sněhu byl nedostatek, tak se muselo improvizovat. Jednotlivé disciplíny se odehrávaly ve třídě. Mezi atraktivní indoor disciplíny patřil především slalom, jízda v bobu a hokej.

I na vyrábění došlo:-)

27.2.2016

U včeliček slavíme svátek s Matýsky

Ve třídě včeliček jsme popřáli Matýskům k jejich svátku básničkou. Rozdali se bonbónky. Nakonec jsme si  pochutnali na úžasné, lentilkové bábovce. Byla výborná:-).

25.2.2016

Divadélko v MŠ

Pohádka Deset malých černoušků.

17.2.2016

Oslava 5 narozenin - Berušky

Moc rádi slavíme....v pondělí si to Berušky užily společně se svým kamarádem.

17.2.2016

Jedém na hory - celodenní expedice v Kořenov

Prostě a jednoduše jsme si to užili. Cesta autobusem nám utíkala. Vládla zde veselá nálada. Všichni jsme se těšili na sníh a hory. A opravdu se povedlo. Sněhu bylo...a aby toho pro nás nebylo málo, dopoledne vydatně sněžilo. I přesto jsme veselou náladu nezahodili do závějí a nadále si užívali. Bobovali, stavěli sněhuláky, hráli celodenní hru - "Honba za sněžným mužem Nymburákem". Ten nám po celý den do programu zasahoval netradičními úkoly. A tak jsme si hráli na psí spřežení, eskymáckou honičku, mohylu a v neposlední řadě jsme museli objevit poklad. A aby nám nebyla jen zima, teplíčko a výborný oběd na nás čekal v Chalupě Zvonice. Děti si naplnily bříška vývarovou polévkou, řízečkem a bramborovou kaší. Dokonce jsme stihli shlédnout pohádku, ale potom už šup, šup a zpátky na svah. Všem se naše horování velice líbilo. Děti byly nadšené a spokojené a my už pomalu vymýšlíme, čím je potěšíme příště. :) :) :)

10.2.2016

Návštěva solné jeskyně - Berušky

Tak takhle si to Berušky užívají v solné jeskyni. Vycházka, hraníčko, mňamka :) :) :) protě báááájóóóó....

10.2.2016

Odpolední činnost

Když se to tak jednou sejde, máme prostě plné ruce práce i po odpočinku...

8.2.2016

Návštěva myslivců

V pondělí 8. 2. 2016 navštívili naše dětičky myslivci ze Záhornic. Děti poctivě celý říjen sbíraly kaštánky, tak jim touto cestou zástupci mysliveckého sboru přišli poděkovat. Nechyběly ani odměny v podobě sladkostí, pexes, knížeček či obrázků. Děkujeme za spolupráci.

2.2.2016

Kouzelnické představení - "Kouzelník a zlobivé míčky"

Vystoupení kouzelníka bylo příjemným oživením zimních dnů ve školce. Některé děti si dokonce vyzkoušely roli kouzelnických asistentů a nám všem se představení moc líbilo:-)

26.1.2016

Vítání občánků

V měsíci leden se v obřadní síni nymburské radnice konalo slavnostní VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ. Také děti z naší školky - Zoe a Tea Třeštíková, Hubert Rieger, Kateřina Turková přivítali nové občánky recitací několika básní. Za jejich vydařené vystoupení jim patří velké poděkování. Společně s dětmi přejeme novým malým občanům do života hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.

22.1.2016

Pohádka "Kominíček a štěstí" - divadlo

Pohádka o tom jak kominíček za pomoci kouzelné Sazičky se propadá do svého snu. Marně hledá štěstí jako kouzelník, klaun nebo sultán. I Kominíček poznal, že pravé štěstí není v kouzlech ani v tom, když si z někoho děláme legraci a v moci a v bohatství už vůbec ne. Pravé štěstí je úplně někde jinde. PRO NÁS JSOU NEJVĚTŠÍM ŠTĚSTÍM PRÁVĚ NAŠE DĚTI:-)                                                                                           

 

6.1.2016

Návštěva 1. tříd ZŠ Komenského - Včeličky

Dnes jsme navštívili prvňáčky v Základní škole Komenského. Naši předškoláčci ze třídy Včeliček si tak okoukli jak probíhá výuka, seznámili se s budoucími staršími spolužáky a vyzkoušeli si, jak to probíhá u tabule při zkoušení. Všem se dopoledne líbilo a ze školy jsme odcházeli s úsměvem a těšením se, jak se v září zasedne do lavic. :) :) :)

6.1.2016

Hurá je tu sníh....

Táááák šup, šup na pekáče a jde se véééén!!!!!

2015

17.12.2015

Nadílka od Ježíška a slavnostní den

Dne 16. 12. 2015 proběhla ve všech třídách vánoční nadílka. Tradičně jsme se všichni scházeli od  6:30 - 8:00 hodin ve velké jídelně, kde jsme čekali na cinkání zvonečků. Dlouhé chvíle jsme si krátili malováním, zpíváním koled, povídáním i sledováním pohádky. Nakonec jsme se všichni dočkali. Nejen, že jsme zahlédli "Saně Ježíška v okně", ale dokonce  jsme slyšeli i cinkání rolniček. Poté jsme se rozešli do tříd, kde na děti čekaly stromečky a pod nimy nadílka. Stoly byly plné cukrovíčka a z reproduktorů hrály tiše koledy. Celé dopoledne jsme strávili rozbalováním dárků. Vyprávěním a hraním s novými hračkami.

12.12.2015

Vánoční hrátky a trénink na Zpívání 

Tak jako maminky v tuto dobu rozhodně nezahálí, i my ve školce si užíváme adventní dny velkými přípravami na Ježíška....

8.12.2015

Tvořeníčko v MC Tortuga

Dnes jsme s Beruškami navštívili Mateřské Centrum Tortuga, kde jsme vyráběli dárečky k Vánocům a pak jsme si řádně zařádili v herničce.

8.12.2015

Pečeníčko s maminkama a tatínkem :)

Dnes jsme se v 16:00 hodin sešli v jídelně Motýlků a Včeliček. Naše školka se zapojila do soutěže o jedlý papír, a jelikož jsme splnili všechny požadavky, vyhráli jsme balíček zdobiček. Maminka Janka Teperová, naše šikovná amatérská cukrářka, se okamžitě nabídla a vymyslela odpolední tvořeníčko pro maminky, babičky, tatínky a všechny naše i sourozenecké dětičky :) :) :) A zájem byl opravdu veliký! Všichni si nakonec domů nesli krásné perníčky a vlastnoručně nazdobené linecké. A já měla radost, že i v tak hektické době, jakou adventní dny nabízí, má školka tolik šikovných příznivců z řad rodičů a prarodičů....moc Vám za krásně strávené odpoledne děkujeme!!!

PS: Byla i poptávka na pečení s tatínky.... Tatínkové, těšte se na Velikonoce - jsou Vaše :) :) :)

7.12.2015

Čertování ve školce a nadílka u Berušek

Jak jsme všichni předpokládali, ani naší školce se nevyhl čertík s Mikulášem a Andílkem. Těm zlobivějším přišli domluvit, těm hodnějším a šikovnějším nadělit. Nakonec jsme, ale usoudili, že je přece jen školka plná jen těch hodných, a tak čertík neměl žádnou práci a mohl odpočívat. Celé dopoledne jsme si nádherně užili a jsme rádi, že se nikdo z dětiček nebál a na nadílku budou mít jen ty hezké vzpomínky a zážitky.

25.11.2015

Výlet do Kutné Hory

Na Betlémování do Kutné Hory jsme se opravdu těšili a věděli jsme proč. Děti během dne poznaly spousta Vánočních zvyků a tradic. Zpívali jsme koledy, tančili a skotačili s čerty, navštívili nádherný kostel s pohádkou o Ježíškovi. Nakonec jsme vše završili opravdu vánoční hostinou a dílničkou, kde si každý vyrobil svíčku ze včelího plátu. Prostě výlet jak má být....jen ty paní učitelky, kdyby při zpáteční cestě nebyly tak unavené. V autobuse ještě řádily, tak jako my :) :) :)

24.11.2015

Vánoční hrátky ve školce

Jelikož jsou vánoce už opravdu za dveřmi, všichni jsme se společně vrhli do tvoření. Užili jsme si keramickou hlínu i hrátky s vodním sklem, navlékání korálků. Na všechny výrobky se můžete těšit na Vánočním jarmarku ve školce.

23.11.2015

Poslední hodina plaveckého výcviku - včeličky

V pondělí děti ukončily plavecký výcvik v Aquabelle Baby Clubu v Poděbradech. Jejich snažení ocenily samotné  instruktorky připraveným překvapením, skokem do vody ze skluzavky, pochvalou, sladkou odměnou a diplomem. Děti si chvilky ve vodě opravdu užívaly a s radostí se pouštěly do každého nového úkolu.

12.11.2015

Návštěva Hálkova divadla

Děti navštívily divadlo Hálek. Tam na ně čekala pohádka o Perníkové chaloupce, na kterou se všechny děti s nadšením podívaly a celý příběh s hlavními hrdiny náležitě prožily.

4.11.2015

Drakiáda

Všechno to začalo nápadem jedné naší bystré paní učitelky: "Co kdybychom připravili akci, do které bychom více než maminky zapojili spíše tatínkové??? (Že by sladká pomsta ženského pedagogického sboru :) :) :) ) Co rádi tatínkové dělají? Montují, lepí a staví modely...., co kdyby s dětmi vyrobili draky???" A už to začalo...vymyslet název akce, průběh, disciplíny, odměny, datum... Jelikož, ale máme šikovné paní učitelky, které vše krásně připraví a dokonce natolik motivují jak děti, tak tatínky. Vše může v úterý 3. 11. 2015 od 15:00 hodin na školní zahradě u školičky začít. Nejprve si děti vyzvedly startovací draky, na které sbírali razítka za splnění úkolů. Po celé zahradě bylo připraveno pět vypečených disciplín - poznej a zazpívej písničku na obrázku, přivaž drakovi na ocásek mašličku, sfoukni svíčku v dračí sluji, prokličkuj slalom, slož dračí obrázek. Na konci je čekal cíl, kde dostali všichni sladkou odměnu a omalovánku. Čekání na promenádu draků jsme si zpestřili opékáním buřtíků. Pak už alou do průvodu draků. Odborná porota (paní učitelky a přítomné babičky a dědečci), která draky hodnotila, se nakonec snesla nad verdiktem: "Všechny draci jsou unikátní, krásní a parádně vyrobení. Prostě každého účastníka je ten jeho NEJKRÁSNĚJŠÍ!!!" Na připravených stupních vítězů se tak vystřídaly všechny děti. Domů si každý pro další tvůrčí rodinné chvilky nesl kouzelnou duhovou pastelku. Akce byla opět vydařená. Děkujeme všem rodičům, kteří se s vervou pustili do úkolů i účasti na akci. Užili si krásné podzimní odpoledne, jak se svými dětmi, tak s námi a určitě se těší na naše další "nepředvídatelné nápady". :) :) :)

3.11.2015

Podzimní tvoření - dlabání dýní

Dnešní dopoledne si děti vyzkoušely vydlabat dýničku. V průběhu dlabání dýně děti zjišťovaly, jak vypadá dýně uvnitř, jak voní, jaká má semínka a celou strukturu dýně si mohly osahat. Dětem se tato netradiční činnost líbila a odnesly si spoustu nových poznatků. Vydlabané dýně můžete vidět na schodech do MŠ.

23.10.2015

Pokus Jak vzniká mlha a déšť Berušky

Celý týden si povídáme a hrajeme s tématem: "O počasí". Všechny naše poznatky jsme využili v pokusu "Mlha a déšť". Ten byl velice vydařený a děti opravdu bavil. Také jsme si vyrobili vlastní kalendář s předpovědí počasí na celý tento týden....

23.10.2015

Divadélko ve školce

Divadélko "Z Pytlíčku" potěšilo všechny naše dětičky čtyřmi pohádkami "O Drakovi", které měly vždy jiný konec a ponaučení....

9.10.2015

Podzimní hrátky ve školce

Vzdělávání dětí je pro nás ve školce důležité, a když u toho může být velká zábava, baví to děti i dospěláky :) :) :)

9.10.2015

Krejčík Honza v Obecním Domě

Krejčík Honza zalátá všechna vaše kaťatáááá....., aneb KDO SI HRAJE NEZLOBÍ!!!

29.9.2015

Výlet za koňmi

Sláva, nazdar výletění je tu zase. Tentokrát jsme se vydali do kouzelného  lesa mezi Sadskou a Písty. Na Hájence na nás čekalo velké překvapení - nejprve jsme se seznámili s "tetou a strejdou", kteří nám připravili "Balónkovou stezku," při které jsme poznávali les, jeho zákoutí a stavěli domečky. Potom jsme se povozili na koníkách a na závěr jsme měli ukryté dýně. Za splnění všech úkolů si děti zasloužily perníčky. Počasí nám přálo, tak se nám ani nechtělo zpátky do školky, ale co naplat. Tam už na nás čekaly paní kuchařky a výborný oběd. Po obídku jsme si ještě rádi zalezli na chviličku do postýlek a nechali si o lese zdát krásné sny.....za rok na shledanou.

15.9.2015

Divadélko u nás ve školce.

Děti pomáhaly kamarádovi Klemprdovi zachraňovat pohádky:-)

26.6.2015

Přespáníčko ve školce

V pátek v 18:00 hodin jsme se všichni sešli v mateřské škole Čtyřlístek. Rodiče dětičky odvedli do horních tříd Včeliček a Motýlků a pomohli vybrat místečko vedle nejlepšího kamaráda. S dětmi jsme se vydali na zahradu, kde začal připravený program. Jako první přišlo na řadu opékání buřtíků, zpěv s kytarou. Když jsme byli všichni řádně nasyceni, přiřítil se veselý šašek s minidiskotékou a zábavnými soutěžemi. Celý večer vyvrcholil "Noční hrou". Všichni prošli stezkou odvahy, kde na ně čekala Ježibaba od Perníkové Chaloupky a Statný myslivec :) v cíli se všichni podepsali otiskem razítka a vylovili si z ošatky malou dobrůtku a mušličku. Nezbývalo než se po náročném večeru přemýstit do koupelny a postýlek. Nechybělo ani vyprávění pohádek a pak už jen "Dobrou noc" naše dětičky....nutno podotknout, že se vše odehrálo bez jediné slzičky a děti si své dobrodružství nesmírně užívaly. Ráno nás probudila vůně perníku a čajíku. Dopapali jsme i dobrůtky připravené od maminek a šup na hraníčko a malováníčko na obličej, V tu ráno se třída plnila beruškami, tygrami, kostrami, pirátami, motýlkami....Děkujeme všem maminkám a tatínkům za výbornou spolupráci, přichystání dobrůtek a "Podporu"!!!! Velké díky také patří naší mamince Lucce Davídkové, která si udělala v sobotu dopoledne čas a dětičky krásně namalovala. Těšíme se na další úžasné zážitky s dětičkami i s  Vámi rodiče!!! Celý kolektiv učitelek. 

25.6.2015

Tajný výlet

Dnes 25. 6. 2015 jsme se všichni vydali autobusem neznámo kam.....a objevili jsme se v ZOO Chleby. Děti si mohly dopolední zahradu užít jen pro sebe. Poznali jsme a seznámili jsme se spoustou zajímavých  zvířat. Nechyběly Lamy, velbloudi, pásovec, gepart, dikobraz, ze kterého máme v MŠ dokonce i opravdové bodlinky. Po prohlídce jsme si užívali lanové aktivity a hrací prvky u ZOO, a aby toho nebylo na jeden den málo, přejeli jsme do Bobnic na výbornou smetanovou zmrzlinku....Prostě bááááájo!!!!

21.6.2015

Zahradní párty - akademie

Dne 17. 6. 2015 byl u nás ve školce asi ten nejslavnostnější den pro všechny děti, rodiče i paní učitelky. Začali jsme s vystoupením, které natrénovaly všechny děti. Každá třída měla 3 představení - básničku, tanečky a písničky. Nechyběla ani pohádka v podání našich nejstarších předškoláčků. Všichni si to velice užili, jak diváci, tak účinkující. Byl slyšet smích a vidět slzičky hrdosti i dojetí....a právě o to nám šlo. Chtěli jsme potěšit srdce rodičů a prarodičů, poděkovat všem za to, že se v této "státní budově" cítíme jako doma, jsme kamarádi, partneři. Dětem jsme jejich celoroční píli zpestřili zábavným programem "Jedeme na Safari", kde si zatančily, zasoutěžily, a v neposlední řadě se rozloučily s budoucími prvňáčky. Děti jsme pasovali a rozdali hodnotné ceny od sponzorů ( děkujeme Jednota COOP Nymburk, Městskému úřadu v Nymburce a Sokol TJ Nymburk), a dokonce přišla i medvědice :) Na závěr si všichni zaskákali v nafukovacím hradě a na velké trampolíně. RODIČE - Vám všem velice děkujeme za to, že jste si na nás udělali čas, přišli jste mezi nás a ke všemu vykouzlili úžasné a vynikající slané, sladké, zdravé i nezdravé dobrůtky. Patří Vám velká poklona a obdivné DÍKY!!! A pro velký úspěch se již nyní můžete těšit na další slavnostní akce a že jich příští školní rok bude...... do tuctu :)

19.6.2015

Poříční Policie Nymburk

V pátek jsme návštívili policisté z Poříční jednotky v Nymburce. Dětem předatavili a ukázali výzbroj a výstroj pro potápění, pro účasti při dohlížení na náročných akcích, zbraně. Během dopoledne názorně předvedli jak se zasahuje při "vylovení věci - jízdního kola z Labe" a  povozili všechny děti na lodi. Počasí se nakonec umoudřilo a my jsme si vše mohli dostatečně užít a vychutnat. Děkujeme panu Bělskému, panu Zábrahovi a panu Martincovi za sprostředkování netradičního zážitku.

25.5.2015

Kinovlak na nádraží v Nymburce

Naše školka využila i "přistavené interaktivní vagóny" s promítáním pohádek, herničkou a nádražní výstavou.

16.5.2015

Školka v Hrádku

Celý týden jsme si užívali jak krásného počásí, tak výletů, zvířátek, karnevalování, jarmarku, pohádkových bytostí a her v přírodě. Fotečky jsou kompletní. Přeji hezké prohlíženíčko :) :) :)

6.5.2015

Mini koncert žákyň ze ZUŠ Nymburk

Žákyňky ZUŠ a bývalé slečinky ze "Čtyřlístku" přišly dětem představit pár hudebních nástrojů. Zazněly známé melodie, hudební hádanky a nakonec jsme si i všichni společně zazpívali. Děkujeme tatínkovi Elenky panu Čmugrovi za zprostředkování netradičního a krásného zážitku.

5.5.2015

Den otevřených vrat HZS Nymburk

Parádní dopolední výletík k nymburským hasičům :)

23.4.2015

Staré Hrady

Dopolední výlet jsme si na Starých Hradech všichni užili.... :)

27.3.2015

Pomlázkování Kutná Hora

Velice vydařený a naučný výlet, který si užili velcí i malí :) :) :)

 

25.3.2015

Velikonoční dílnička s rodiči

Malá ochutnávka toho, jak nám společně bylo dobře....máme prostě ty nejskvělejší dětičky, rodiče i prarodiče.... :) Děkujeme!!!!

20.3.2015

MORENA 2015

Dne 20. 3. 2015 jsme společně slavnostně zažehnali a vynesli paní Zimu z Nymburka :) Tak jaro, šup, šup....už se těšíme na zahrady, do přírody a výlety :)

12.3.2015

Planetárium ve školce

Úžasné zážitky pro malé i velké zajistila návštěva mobilního planetária. Planetárium bylo pro děti úžasným vyvrcholením tématu "Vesmír".

25.2.2015

Vodnická a hastrmanská párty

Jedním slovem.....perfektní den plný zážitků a emocí....

5.2.2015

Kouzelné bubliny

Kouzelné představení plné kouzelných zážitků :) :) :) 

21.1.2015

Návštěva prvních tříd v ZŠ Komenského

Dnes se naši předškoláčkové podívali do prvních tříd Základní školy Komenského. Poznali své kamarády, kteří minulý rok školku opustili, zkontrolovali jim písanky a slabikáře, zazpívali si společně písničky a otestovali formu výuky na interaktivní tabuli. Ve škole se zkrátka mají na co těšit :) 

11.1.2015

Solná jeskyně

Tak tahle si každé úterý a čtvrtek užíváme 45 minut relaxace, odpočinku, zdravého vzduchu a hrátek.

2014

17.12.2014

Vánoce ve školce 2014

Adventní dny užíváme plnými doušky....Tvořeníčko pro rodiče, Vánoční besídky, zvyky a tradice.....prostě se už nemůžeme dočkat :)

7.12.2014

Vánoční tvoření pro děti

S panem Janem Jankem jsme v úterý strávili krásné tvůrčí odpoledne :) 

Díky dětem, máme celou školku vyzdobenou a zahalenou do Vánočního Kabátku. 

7.12.2014

Beseda o myslivosti

Ve středu dopoledne přišli dětem poděkovat myslivci za nasbírané kaštany, kterých se ve školce na podzim sešlo opravdu mnoho. Jako poděkování dětem připravili promítání obrázků zvířat, zajímavá videa natočená přímo z posedu, poznávání zvuků, ukázku lovecké výzbroje - vábničky i pušky a nechybělo ani zahájení a ukončení lovu famfárou z lesního rohu. 

7.12.2014

Čertování ve školce :)

Ve čtvrtek a v pátek navštívili naší školku i pekelníci v dobrovodu Mikuláše a Andělů. Ve čtvrtek si děti užili Mikulášské představení s Honzou Krejčíkem a v pátek pro ně byla připravena nadílka od žáků z devátých tříd ZŠ Komenského. Oba dny proběhly v příjemném a zábavném duchu. Děti zásadně nestrašíme :) :) :) Děkujeme i nápadité paní kuchařce, která dětem připravila "Pekelnou svačinku". 

26.11.2014

Keramika

22.11.2014

Práce s interaktivní tabulí

Když nám počasí nepřeje k pobytu venku, zapojíme své chytré hlavičky a šikovné ručičky a trošku si to všechno porocvičíme a zopakujeme téma, kterému se v týdnu věnujeme :).

17.11.2014

Plavání 2014

Od začátku září do konce listopadu probíhaly lekce plavání pro předškolní děti. Všechni jsou velice šikovní a tak se z nich pomalu, ale jistě zábavnou fornou učení stávají plavci :) tedy želvy, kapři a delfíni.....

17.11.2014

Divadélka u nás

Takto u nás ve třídě probíhá bouřlivé divadelní představení :) 

17.11.2014

"Expedice Apalucha" v písteckém lese 2014

Dopolední výlet všech dětiček do nedalekého lesa v Pístech. Sbírali jsme přírodniny, hráli hry, procházeli a hledali jsme zvířátka a nakonec jim postavili domečky. 

17.11.2014

Hrajeme si ve školce

Co děláme celé dny :)

2010

30.3.2010

Velikonoce

Velikonoční tvoření s rodiči.

3.3.2010

Solná jeskyně

Návštěva solné jeskyně.

2.3.2010

Malování hrnečků

Malujeme na hrnečky.

11.1.2010

Zimní radovánky

Zimní dovádění na zahradě.

2009

14.12.2009

Vánoce

Vánoce ve školce.

4.12.2009

Mikuláš

Mikulášská nadílka ve školce.

23.9.2009

Bazén

Jezdíme plavat do Poděbrad.

22.9.2009

Podzimní vazba

Podzimní dekorativní vazba rodičů s dětmi

30.4.2009

Den čarodějů a čarodějnic

Čarodějný rej v naší školce

2008